صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ویدئو
ورود
1398/10/28 شنبه برگزیدگان مسابقه کتابخوانی آثار رهبر معظم انقلاب تجلیل شدند آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی ویژه آثار رهبر معظم انقلاب با حضور مسئولان، برگزیدگان و علاقمندان در سنندج برگزار شد.

آیین تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی ویژه آثار رهبر معظم انقلاب با حضور آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان، امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان و برخی از مسئولان، برگزیدگان و علاقمندان در سنندج برگزار شد.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ابتدای این مراسم گفت: تنها راه نجات انسان در طول تاریخ بشریت کتاب بوده از این رو در زمان حاضر نیز هدایت بشر در کتاب بزرگان و علما نهفته است.

وی اظهار داشت: از گذشته این مساله مطرح بوده که ارزش پیدا کردن انسان در گرو ارتباط با علما و دانشمندان بوده از این رو می‌توان به این نتیجه رسید که خواندن کتاب این افراد نیز می تواند انسان را به ارزش و مقام انسانی برساند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه نشست با علما عبادت محسوب می‌شود، اضافه کرد: کلید جاودانگی علما در کتاب ها و آثار آنها نهفته است بنابراین مطالعه نوشته های آنها نیز خود عبادتی بزرگ به حساب می آید.

آیت‌الله حسینی شاهرودی افزود: علم نور است و این مساله از آنجا آشکار می‌شود که همنشینی با کتاب یک عالم مانند همنشینی با خدا بوده و در صورتی که این عالم ربانی باشد می‌تواند در انسان تاثیر داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه عالم فقط کارش درس دادن و کتاب نوشتن نیست یادآورشد: کسانی مانند شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که از لحظه لحظه زندگیشان می‌توان کتاب‌ها نوشت برای بهره‌ بردن آینده‌ها عالمان واقعی هستند.

وی گفت: کردستان به فرمایش رهبر معظم انقلاب یک استان فرهنگی خطاب شده و به همین دلیل باید نمونه این اقدامات و مسابقات فرهنگی در آن بیشتر از گذشته شود.

آیت‌الله حسینی شاهرودی اضافه کرد: این مسابقه یک کار ارزشمند بوده در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آشنایی نسل جوان با افکار و اندیشه های رهبر معظم انقلاب بوده است که باید تداوم داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: امروز تلاش برای گسترش کتابخوانی و فرهنگ مطالعه در جامعه وظیفه‌ای سنگین بر دوش تمام مسوولان است و با توجه به فرهنگی بودن کردستان این وظیفه در استان سنگین‌تر است.

وی با بیان اینکه گفته‌ها و نوشته‌های رهبر معظم انقلاب در تمام حوزه دقیق و کارشناسی است اظهار داشت: این گفته‌ها و نوشته‌ها باید از طریق چنین برنامه های در اختیار جوانان قرار گیرد تا جامعه با تمامی ابعاد شخصیتی ایشان بیشتر آشنا شوند.

بیش از هشت هزار نفر در مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری شرکت کردند

محد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان نیز گفت: بر اساس آمار هشت هزار و ۱۲۰ نفر از استان کردستان و برخی استان ها از جمله اراک، تهران، اهواز، مازندران، آذربایجان شرقی و خوزستان در مسابقه کتابخوانی ویژه آثار رهبر معظم انقلاب شرکت کردند..

وی با بیان اینکه فراخوان شرکت در مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در کردستان از ابتدای فصل پاییز آغاز شد، بیان کرد: با توجه به استقبال گسترده افراد از سایر استان‌ها مدت زمان مسابقه تا ۱۴ آذر امسال تمدید شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد شرکت‌کنندگان خارج از استان در این مسابقه ۲ هزارو ۱۷۷ نفر هستند، اضافه کرد: در ابتدا پیش‌بینی می‌شد شرکت کنندگان در این مسابقه کتابخوانی فقط از داخل استان باشند اما برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان‌ها مواجه شد.

وی افزود: در این مسابقه کتابخوانی پنج اثر دغدغه‌های فرهنگی، کار باید تشکیلاتی باشد، ژرفای نماز، مطلع عشق و بیانیه گام دوم انقلاب از آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان منبع مسابقه معرفی شده بود.

عبدالملکی یادآور شد: ۹۴۹ نفر برای کتاب کار باید تشکیلاتی باشد، یک هزارو ۲۰۸ نفر برای کتاب مطلع عشق، یک هزارو ۴۸ نفر برای کتاب دغدغه‌های فرهنگی، یک هزارو ۳۲۴ نفر برای کتاب بیانیه گام دوم انقلاب و یک هزارو ۴۱۴ نفر برای کتاب از ژرفای نماز باهم به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه در آیین اختتامیه این مسابقه از ۱۵ نفر از برندگان با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر می‌شود افزود: به نفرات اول پنج میلیون ریال، نفرات دوم، سه میلیون ریال و نفرات سوم ۲ میلیون ریال اهدا می‌شود.

عبدالملکی یادآورشد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه و آشنایی با آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی بویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی از اهداف برگزاری این مسابقه بوده است.

برگزیدگان و نفرات اول در 5 بخش:

 فریده کویک از کتابخانه عمومی فجر کامیاران

 مهنا خطیبی از کتابخانه دزج قروه

 زهرا کوهزاد کتابخانه شهید مومنی سریش آباد قروه

 عبدالواحد سلیمی نژاد کتابخانه شهید امینی سقز

 مختار سلیمانی از سنندج

نفرات دوم در 5 بخش:

ثنا احمدیان کتابخانه شهید امینی سقز

 علیرضا طهماسبی بانه

 بیتا رنجبر کتابخانه شهدای ۲۳ تیر مریوان

 ادیبه رستگار کتابخانه شهید بهشتی دیواندره

 فرانک امینی از کتابخانه مریوان

نفرات سوم در 5 بخش:

آیهان احمدی از سروآباد

 زهرا علی محمدی از بیجار

 سمیه حیدری از استان خراسان رضوی شهر مشهد

 حمید هادی از چالوس استان مازندران

حاجیه تقی زاده از آذربایجان شرقی شهر تبریز

 

بيشتر