صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ویدئو
ورود
1398/11/6 یکشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کامیاران برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کامیاران با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در کتابخانه عمومی فجر این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کامیاران در سال جاری با حضور محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان؛ مسعود الماسی، فرماندار شهرستان کامیاران و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در کتابخانه عمومی فجر این شهرستان برگزار شد.

مسعود الماسی، فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه گفت: توجه به مقوله کتاب و کتابخوانی از ضروریات جامعه است و باید در این راستا فعالیت های اثرگذار و کاربردی صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه شهرستان کامیاران ظرفیت تبدیل شدن به شهرستان کتاب را دارد، اظهار داشت: نیل به این هدف در گرو تلاش مسئولان و متولیان امر و همچنین همراهی مردم است که دور از دسترس نیست.

الماسی بر لزوم تجلیل از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و افزود: این امر سبب ایجاد انگیزه و همچنین الگوسازی در جامعه می شود و نتیجه آن ارتقای شاخص های فرهنگی است.

فرماندار شهرستان با اشاره به اینکه شهرداری ها موظف به حمایت از کتابخانه های عمومی هستند، افزود: شهرداری ها باید با پرداخت نیم درصد در موعد مقرر مطابق قانون وظایف خود را در قبال این نهاد فرهنگی به خوبی انجام دهند.

وی با اشاره به در پیش بودن دهه فجر، اضافه کرد: نهادهای فرهنگی باید در این ایام برنامه های ویژه ای به منظور ترویج و تبیلغ هر چه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی تدارک ببینند.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این جلسه بیان کرد: برگزاری جلسات انجمن در کتابخانه های عمومی حرکت موثری است و مسئولان و اعضای انجمن با وضعیت کتابخانه ها ببیشتر آشنا می شوند.

وی خواستار هماهنگی و همکاری بیشتر مسئولان دستگاه های فرهنگی در برگزاری برنامه ها شد و گفت: این امر سبب ارتقای سطح کیفی خدمت رسانی و در نتیجه تاثیرگذاری بیشتر بر جامعه می شود.

عبدالملکی با اشاره به حمایت از نویسندگان و ناشران بومی در کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: این حمایت تنها شامل خرید و توزیع کتاب نمی شود بلکه بسترسازی برای رونمایی از کتاب و همچنین نقد و بررسی اثر نیز می تواند در این قالب قرار گیرد.

وی تجلیل از نویسندگان بومی را امری مهم برشمرد و افزود: برگزاری این برنامه در شهرستان کامیاران و سایر شهرستان ها ضروری است و مسئولان نیز باید از برگزاری آن حمایت کنند.

گفتنی است؛ شهرستان کامیاران دارای 9 باب کتابخانه عمومی نهادی است که از این تعداد چهار باب شهری و پنج باب دیگر روستایی است و 6 هزار و 827 نفر در این کتابخانه ها عضویت دارند.

بيشتر