صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه مدیریت کتابخانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان خبر داد: مناسب سازی فضای کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برای استفاده معلولان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان مناسب سازی فضای کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برای استفاده معلولان و کم توانان جسمی و حرکتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محمد عبدالملکی در مراسمی نمادین که با حضور رئیس انجمن ضایعات نخاعی استان کردستان و مشاوران استاندار، فرماندار و شهردار سنندج در حوزه معلولان در کتابخانه عمومی شهید مطهری انجام شد، اظهار داشت: این اقدام در راستای اجرای مصوبه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: با اجرای این طرح دسترسی معلولان به کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج به آسانی صورت می گیرد و این قشر نیز مانند سایر افراد به راحتی می توانند از امکانات این نهاد فرهنگی بهره مند شوند.

عبدالملکی خواستار حضور تمام اقشار در کتابخانه های عمومی شد و افزود: عملیات فضاسازی برای استفاده معلولان در سایر کتابخانه های عمومی سطح استان نیز انجام می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به فعالیت بخش نابینایان و کم بینایان در کتابخانه عمومی فردوسی سنندج، بیان کرد: این بخش در حال حاضر دارای 125 عضو فعال است.

عبدالملکی تصریح کرد: بخش نابینایان و کم بینایان سنندج دارای 13 هزار و 700 عنوان کتاب صوتی و 70 عنوان کتاب بریل است.

وی افزود: در این بخش برنامه های مانند نشست های کتاب خوان، مسابقات کتابخوانی و همچنین ارسال کتاب صوتی و بریل به متقاضیان در شهرستان های استان کردستان انجام می گیرد.

  

 

بيشتر