صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان؛ رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران معرفی شد آیین معارفه ماندانا قبادی، رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، نشست تکریم جلال ابراهیمی و معارفه ماندانا قبادی به عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران با حضور مسعود الماسی، فرماندار؛ محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان و کتابداران، روز یکشنبه ۵ مرداد سال جاری در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

مسعود الماسی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران در این جلسه با بیان اینکه تغییر سبب تحول و ایجاد انگیزه برای فعالیت بیشتر می شود، گفت: توجه به ارتقای شاخص های فرهنگ عمومی در جامعه عامل اصلی توسعه در سایر بخش ها است.

الماسی عنوان کرد: کتابخانه های عمومی سبب تحول در فرهنگ عمومی جامعه شده و بی توجهی به این نهاد فرهنگی به توسعه سایر بخش ها نیز ضربه می زند.

وی عنوان کرد: خلاقیت در برنامه ریزی، اجرای برنامه های کاربردی و ایجاد انگیزه در عموم برای حضور در کتابخانه ها باید همواره مورد توجه متولیان کتابخانه های عمومی قرار گیرد.

فرماندار شهرستان کامیاران با تاکید بر اینکه کتابخانه های عمومی سبب توسعه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می شوند، بیان کرد: این نهاد فرهنگی باید بیش از پیش جدی گرفته شود؛ چراکه اثرگذاری آن بر فرهنگ جامعه بر کسی پوشیده نیست.

الماسی عنوان کرد: کامیاران از شهرستان های فرهنگی استان کردستان است و نهادهای فرهنگی باید با توجه به این مهم، برای بهره گیری از ظرفیت های موجود و ارتقای هر چه بیشتر شاخص های فرهنگی در این شهرستان تلاش کنند.

وی بیان کرد: باید از قدرت مدیرت زنان بیش از پیش استفاده شود، زیرا این قشر نقش مهمی در چرخه توسعه ایفا می کنند و باید به خوبی و با اعتماد لازم از آن ها حمایت شود.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این جلسه با تقدیر از فعالیت های رئیس سابق اداره کتابخانه های عمومی کامیاران، تصریح کرد: مسئولیت، امانت خدا و مردم است و کسانی که در این جایگاه قرار می گیرند باید به این امر توجه کنند.

محمد عبدالملکی با اشاره به تأثیر کتابخانه های عمومی بر جامعه، گفت: این نهاد فرهنگی با طیف وسیعی از مردم، از کودکان تا بزرگسالان و زنان و مردان ارتباط دارد و این از ویژگی های مهم کتابخانه ها است.

وی عنوان کرد: تغییر در راستای توسعه و تحول انجام می گیرد و کسانی که به مسئولیتی منصوب می شوند باید تمام تلاش خود را به منظور تغییر و ارتقای شاخص ها به کار گیرند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان خواستار حمایت بیشتر مسئولان از این نهاد فرهنگی شد و گفت: خوشبختانه نگرش مثبت فرماندار شهرستان کامیاران به مقوله کتاب و کتابخوانی بسیار امیدبخش و قابل تقدیر است و بدون شک این رویکرد ثمرات مثبتی خواهد داشت.

جلال ابراهیمی، رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران نیز در ادامه جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در دوران مدیریت خود پرداخت.

در پایان این جلسه با اهدای لوح تقدیر از زحمات جلال ابراهیمی تقدیر شد و ماندانا قبادی به عنوان رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران معرفی شد.

گفتنی است، شهرستان کامیاران دارای ۹ باب کتابخانه عمومی نهادی با ۷ هزار و ۵۰۰  عضو فعال است.

بيشتر