صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود

با برگزاری آیین اختتامیه؛ بیجار میزبان برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بیجار با حضور فرماندار این شهرستان در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی بیجار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره ورزش و جوانان و جمعی از علاقمندان روز شنبه ۲۶ مردادماه در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار برگزار شد.

علی اکبر ورمقانی، فرماندار شهرستان بیجار در این مراسم با اشاره به نقش مهم کتاب در زندگی، اظهار داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنم و مبارکی برای توجه به کتاب و ترویج معنویات در میان اقشار مختلف مردم است.

وی بیان کرد: با توجه به سیطره دنیای مجازی، برگزاری این گونه جشنواره ها می تواند سبب جلب توجه عموم به مقوله کتاب شود و این امر در نهایت به نفع جامعه و در راستای ارتقای سرانه مطالعه است.

فرماندار شهرستان بیجار با بیان اینکه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی همچنین به اشاعه و ترویج سیره ائمه (علیه السلام) کمک می کند، افزود: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی نقش مهمی در آشنایی نسل جوان با شخصیت برجسته امام رضا(ع) دارد.

ورمقانی با تاکید بر لزوم حمایت از کتابخانه های عمومی، تصریح کرد: این نهاد فرهنگی با اجرای برنامه های مفید و کاربردی نقش مهمی در ارتقای شاخص های مختلف فرهنگی و در نتیجه توسعه کشور ایفا می کند.

بهمن رستم زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار نیز در این مراسم با اشاره به افزایش تعداد شرکت کنندگان جشنواره در شهرستان بیجار نسبت به سال گذشته، بیان کرد: در سال جاری یک هزار و ۵۸۱ نفر در بخش الکترونیک و ۵۴۶ نفر نیز در بخش مکتوب جشنواره شرکت کردند.

وی عنوان کرد: بر این اساس در بخش نقاشی کودک ۲۵۳ اثر و در بخش نقاشی نوجوان ۲۸ اثر ارسال شده است. در بخش چهار گزینه ای نوجوان ۲۴ نفر و در بخش چهار گزینه ای بزرگسال ۲۴۱ نفر شرکت کردند.

رستم زاده اظهار امیدواری کرد با تلاش بیشتر و با همکاری و حمایت مسئولان، تعداد شرکت کنندگان در دوره های آتی جشنواره رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد. اسامی برگزیدگان به شرح ذیل است:

میلاد محمدیان، فاطمه مشهدی حسن، طاهره محمدنیا  کریم صادق نیا، مهران مرادی، معصومه پورتیمور، احیا روضه ای و شهناز فرامرزی در بخش بزرگسال؛

سحر فیضی، پرند محمدیان، علیرضا جنانی، میثم گنجی در بخش نوجوان؛

سمیه مولودی و مریم محمد قلی در بخش خانوادگی؛

زهرا احسنی و طاها سعادتی در بخش کودک.

 

بيشتر