صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود

‌با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی دیواندره صورت گرفت؛ نایب رییس کمیسیون عمران مجلس از کتابخانه عمومی شهید بهشتی دیواندره بازدید کرد سید احسن علوی، نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی دیواندره از کتابخانه عمومی شهید بهشتی این شهرستان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، سید احسن علوی، نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی روز شنبه، 13 مهر به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی دیواندره از کتابخانه عمومی شهید بهشتی این شهرستان بازدید کرد.

محمد فلاح، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: حمایت مسئولان از کتاب خانه های عمومی بسیار مهم و انگیزه متولیان این بخش را بیش از پیش افزایش می دهد.

وی عنوان کرد: کتابخانه عمومی شهید بهشتی به عنوان تنها کتابخانه عمومی در شهرستان دیواندره هم اکنون دارای 25 هزار جلد کتاب و یک هزار و 600نفر عضو فعال است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در راستای ارتقای فرهنگی جامعه، اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ده هزار جلد کتاب در کتابخانه عمومی شهید بهشتی دیواندره امانت داده شده است.

فلاح در ادامه با بیان  مشکلات و کمبود‌ ها در حوزه کتاب و کتابخانه در شهرستان دیواندره، افزود: وجود فقط یک باب کتابخانه عمومی در شهرستان پاسخگوی نیازهای فرهنگی مردم نیست و باید با حمایت مسئولان زمینه برای راه اندازی کتابخانه های دیگر فراهم شود.

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تکریم جایگاه والای کتاب و کتاب خوانی بر نقش بسزای کتابداران در ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد.

وی کتابخانه های عمومی را از ارکان مهم در توسعه برشمرد و گفت: زمینه سازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص مطالعه وظیفه ای همگانی است.

علوی در این دیدار در خصوص تاًمین اعتبار جهت تکمیل بخش کودک و نوجوان، سالن مطالعه خواهران و سالن اجتماعات کتابخانه قول مساعد و از پیگیری برای احداث یک باب کتابخانه عمومی در شهر دیواندره در آینده نزدیک خبر داد.

 

بيشتر