1
سرپرست فرمانداری بانه خبر داد: راه اندازی نخستین کتابخانه عمومی کردستان با دو سالن مطالعه استاندارد در بانه سرپرست فرمانداری بانه گفت: کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) به عنوان کتابخانه اصلی شهر بانه، دارای دو سالن مطالعه استاندارد و جداگانه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ محمد امین‌ زاده صبح امروز 18 تیر در بازدید از پروژه تعمیر، تجهیز و توسعه کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه اظهار داشت: این طرح از محل اعتبارات تملک‌ دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۷ در حال اجراست و در قالب آن علاوه بر ایجاد سالن مطالعه استاندارد و جداگانه، مخزن کتابخانه هم توسعه پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با تجهیز این سالن، برای اولین بار در استان کردستان، کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) در بانه دارای دو سالن مطالعه استاندارد و جداگانه می‌شود و امکان استفاده همزمان آقایان و بانوان از خدمات فرهنگی این نهاد در دو فضای مجزا فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: احداث مهمانسرا در طبقه دوم کتابخانه و ایجاد بخش ویژه کودکان در کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) از دیگر دستاوردهای مهم اجرای این پروژه در آینده نزدیک خواهد بود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بانه هم با اشاره به اهمیت اجرای پروژه تجهیز و توسعه کتابخانه اصلی شهر بانه، خاطرنشان کرد: با تکمیل این طرح مهم فرهنگی و توسعه مخزن کتابخانه، پس از چهار سال قطع سهمیه کتاب برای این کتابخانه، از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برداشته خواهد شد و شاهد افزایش کمی و ارتقای کیفی کتب و منابع ارزشمند و به روز در این کتابخانه خواهیم بود.

علی حیدرآقایی در ادامه شمار اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی شهرستان بانه را ۳ هزار نفر و تعداد کتب و منابع موجود در این کتابخانه‌ها را بالغ بر ۶۷ هزار جلد عنوان کرد.

در حال حاضر شهرستان بانه دارای ۵ باب کتابخانه عمومی نهادی است که دو باب از این کتابخانه ها در شهر بانه و ۳ باب دیگر در شهرهای آرمرده، بوئین و کانی سور، پذیرایی اهالی مطالعه و علاقه‌ مندان یار مهربان است.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.