صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
به مناسبت دهه فجر؛ کتابخانه عمومی ماموستا هژار در سنندج بازگشایی شد به مناسبت ایام دهه مبارک فجر، کتابخانه عمومی ماموستا هژار در سنندج با هزینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مرمت، بازسازی و بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در آیین افتتاح این کتابخانه که با حضور معاون عمرانی فرمانداری سنندج و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: عملیات مرمت و بازسازی کتابخانه عمومی ماموستا هژار به دلیل فرسودگی بیش از حد از ابتدای پاییز سال جاری شروع شد و هم اکنون پس از چند ماه تلاش بی وقفه دوباره بازگشایی شده است.

محمد عبدالملکی با اشاره به اینکه کتابخانه مذکور از سال 1356 فعالیت دارد، عنوان کرد: این کتابخانه دارای سالن مطالعه، بخش مرجع، مخزن و بخش کودک است و مانند سایر کتابخانه ها در دو شیف صبح و ظهر به متقاضیان خدمات ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه ساختمان این کتابخانه اوقافی است اضافه کرد: زیربنای کتابخانه عمومی ماموستا هژار ۲۸۰ متر مربع است که در آن ۳۱ هزار نسخه کتاب با موضوعات مختلف و متنوع در دسترس عموم قرار دراد.

عبدالملکی تعداد اعضای فعال کتابخانه ماموستا هژار را 250 عضو اعلام کرد و گفت: بدون شک با مرمت دوباره کتابخانه و ارتقای سطح کیفی خدمات، تعداد اعضای آن افزایش چشمگیری می یابد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: در کتابخانه‌های عمومی برنامه‌های مختلفی از جمله نقد کتاب، نشست های کتاب خوان، شعرخوانی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها، جمع خوانی، قصه خوانی، مسابقات، کارگاه نقاشی، خلاصه نویسی کتاب‌ها برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارای ۸۰ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی است که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند که بیش از ۵۰ هزار نفر دراین کتابخانه‌ها عضویت دارند.

بيشتر