صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
با تقدیر از فعالان ستاد اقامه نماز؛ سومین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کردستان برگزار شد سومین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کردستان با تقدیر از فعالان ستاد اقامه نماز این نهاد فرهنگی در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، سومین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کردستان با حضور اکبر عظیمی دبیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام سید مصطفی حسینی شاهرودی معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان و مدیرکل، کارکنان و روسای کتابخانه های عمومی شهرستان های تابعه با تقدیر از فعالان ستاد اقامه نماز این نهاد فرهنگی در سنندج برگزار شد.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در ابتدای این جلسه اظهار داشت: بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امری بسیار مهم است که باید همواره مورد توجه متولیان این بخش باشد.

وی ادامه داد: کتاب رکن اصلی فرهنگ و از عوامل مهم در رسیدن به توسعه است و کمک به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه بسیار ارزشمند و اثرگذار است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه شاخص های کتابخوانی نسبت به سال های گذشته افزایش داشته است، افزود: تعداد اعضای فعال، امانت کتاب و همچنین منابع در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد خوبی را نشان می دهد.

عبدالملکی بیان کرد: این افزایش شاخص ها نتیجه عملکرد خوب و مثبت روسای شهرستان و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی بوده و در ضمن حمایت مسئولان در این زمینه نیز موثر بوده است.

اکبر عظیمی دبیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این جلسه با اشاره به عملکرد خوب کتابخانه های عمومی در فراهم سازی بسترهای لازم برای اقامه نماز، عنوان کرد: خوشبختانه این نهاد فرهنگی در طی یک سال گذشته در این حوزه عملکرد خوبی داشته است.

وی بهترین و اساسی ترین کار فرهنگی را نماز برشمرد و افزود:  یکی از وظایف حکومت الهی برپایی و اقامه نماز است.  

عظیمی با بیان اینکه اقامه نماز جماعت در ادارات مستلزم این است که مدیران اداره خود در صف اول برپایی اقامه نماز جماعت باشند، گفت: هدف از خواندن نماز جماعت در ادارات انجام یک فریضه الهی است که خداوند در قرآن آن تعیین کرده است.

 دبیر ستاد اقامه نماز استان کردستان با تاکید بر اینکه مسئولان باید برای راه اندازی نمازخانه در ادارات از ظرفیت های موجود استفاده کنند، اضافه کرد: مسولان و مدیران ادارت موانع و مشکلات برپایی نماز جماعت را رفع کنند و بستر لازم را فراهم نمایند.

وی  یادآور شد: نماز خواندن باعث آرامش و دوری از گناه می شود بنابراین همه وظیفه داریم به بحث اقامه نماز بپردازیم وخودمان یک الگو برای دیگرن باشیم.

حجت الاسلام سید مصطفی حسینی شاهرودی، معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری مسابقه کتاب خوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری (دامت برکاته)، بیان کرد: خوشبختانه این مسابقه با استقبال قابل توجهی در استان و همچنین سایر استان ها مواجه شده است.

وی عنوان کرد: همکاری و مشارکت دستگاه های فرهنگی در اجرای برنامه های کتاب خوانی می تواند در ترویج فرهنگ مطالعه و توسعه کشور نقش مهمی داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی با بیان اینکه پیش شرط تمام اعمال نماز است، افزود: علم و معنویت قرین و در کنار همدیگر هستند و توجه به یکی بدون توجه به دیگری پسندیده نیست.

وی در پایان با اشاره به اینکه معجزه خاتم پیامبران کتاب است، اضافه کرد: این مهم خود نشان دهنده اهمیت علم آموزی و کتاب در دین است و کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند مسئولیت خطیری بر عهده دارند.

در پایان این جلسه از روسای شهرستان های قروه، مریوان و سقز که در بسترسازی محیط کتابخانه های عمومی به منظور اقامه نماز برای کارکنان و اعضاء نقش موثری ایفا کرده اند تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

بيشتر