صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
به همت اداره کتابخانه های عمومی؛ راننده تاکسی بانه ای به عنوان کتابخوان برتر تجلیل شد به همت اداره کتابخانه های عمومی بانه؛ سید محمد حسینی، راننده ۴۸ ساله تاکسی درون شهری این شهر به عنوان کتابخوان برتر معرفی و تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ سید محمد حسینی، راننده ۴۸ ساله تاکسی درون شهری بانه به عنوان کتابخوان برتر توسط اداره کتابخانه های عمومی معرفی و تجلیل شد.

 این راننده کتابخوان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گفت: از پنج سال پیش عضو کتابخانه عمومی نبی اکرم(ص) بانه هستم و هر هفته سه جلد کتاب به امانت می‌گیرم و روزانه بیش از دو ساعت مطالعه می کنم.

حسینی عنوان کرد: شب‌ها به صورت مداوم دو ساعت کتاب می‌خوانم و در طول روز هم از هر فرصت کوتاهی در هنگام کار برای مطالعه استفاده می‌کنم.

وی با بیان اینکه تا پایه اول دبیرستان درس خوانده است، افزود: در همه موضوع‌ها مطالعه دارم اما بیشتر به رُمان و ادبیات داستانی علاقه‌مندم و در زمان اوقات فراغت برای ادامه ماجرای کتاب و خواندن آن تشویق می‌شوم.

حسینی با بیان اینکه مطالعه بخش مهمی از برنامه روزانه ام است، گفت: از پنج سال پیش عضو کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) هستم و هر هفته سه کتاب به امانت گرفته و آنها را می‌خوانم و از مطالعه آنها لذت می‌برم.

این راننده کتابخوان ادامه داد: خواهر و بردارم که تحصیلات دانشگاهی دارند عضو کتابخانه هستند و با همکاری آنها سالانه حدود ۱۰۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف را می‌خوانم گاهی با همفکری هم کتابی را برای مطالعه انتخاب می‌کنیم.

وی افزود: با وجود علاقه فراوان به ادامه تحصیل به دلیل مشکلات خاص نتوانستم تحصیلاتم را دنبال کنم اما همواره تلاش کردم از مطالعه و دانش روز عقب نمانم و به همه جوانان توصیه می‌کنم فرصت خود را هدر ندهند و از اوقات فراغت خود به خوبی استفاده کنند چرا که کتاب بهترین دوست ساکت انسان است.

این راننده تاکسی تاکید کرد: شغلم هیچگاه مانع از مطالعه نشده و در هنگامی که منتظر مسافر هستم همچنان از فرصت استفاده کرده و کتاب می‌خوانم.

۲۱۹ عضو کتابخانه‌های عمومی بانه بیش از ۳۵ سال سن دارند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بانه گفت: اعضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان چهار هزار و ۱۰۰ نفر هستند که ۲۱۹ نفر آنها بالای ۳۵ سال سن دارند و از اعضای فعال کتاب خانه ها هستند.

علی حیدر آقایی افزود: ۱۳۵ نفر از اعضای کتابخانه عمومی بانه ۳۵ تا ۴۰ سال و ۸۴ نفر نیز ۴۰ سال به بالا سن دارند اما بیشترین اعضای کتابخانه‌ها کودکان و نوجوانان هستند.

وی به مهمترین اقدامات انجام شده در هفته کتاب اشاره کرد و اضافه کرد: امسال با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۲ نویسنده مشهور محمد حامدی و محمد رئوف توکلی در هفته کتاب تجلیل شد و بسته های فرهنگی در راستای معرفی کتابخانه عمومی شهرستان در تعدادی از مدارس توزیع شد.

آقایی یادآور شد: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در هفته کتاب امسال برنامه هایی مانند نشست های کتاب خوان مدرسه ای و کتابخانه‌ ای مسابقه مکتوب کتابخوانی ویژه آثار رهبری، نشست مادران قصه گو و نشست نمایشنامه خوانی برگزار شد.

وی اظهار داشت: همچنین به مناسبت هفته کتاب از ۱۰ نفر به عنوان مروجین کتابخوانی در هفته کتاب تجلیل شد که یکی از مروجین امام جمعه روستای انجینه ابراهیم شمالی در بخش نمشیر است که در روستای نقطه صفر مرزی با کمترین امکانات اقدام به راه اندازی کتابخانه در مسجد روستا کرده و جوانان و نوجوانان را به کتابخوانی تشویش می‌کند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بانه گفت: سیدمحمد حسنی راننده کتابخوان نیز از اعضای فعال کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) است که از پنج سال پیش عضو شده و با وجود تحصیلات پایین و شرایط سنی و شغل اش هر هفته ۳ بار به کتابخانه برای امانت گر فتن کتاب مراجعه می‌کند.

وی افزود: این عضو فعال کتابخانه امسال به عنوان کتابخوان برتر شهرستان معرفی شد و در همین راستا قرار است در تاکسی‌های حمل و نقل درون شهری عمومی با همکار سازمان تاکسیرانی برای مسافرین کتابخانه کوچکی ایجاد شود.

آقایی خاطرنشان کرد: شهرستان بانه دارای پنج بابا کتابخانه عمومی است که که کتابخانه عمومی نبی اکرم(ص) به عنوان بزرگترین کتابخانه شهرستان در سال ۱۳۴۹ تاسیس و ساختمان آن در سال ۱۳۶۴ احداث شد.

وی گفت: همچنین کتابخانه شهید نصرالهی در سال ۱۳۷۹ در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی تاسیس شده است و در شهرهای آرمرده، کتابخانه عمومی شهید درویشی، در کانی سور، کتابخانه عمومی شهید رسولی و در بوئین کتابخانه بعثت فعال است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بانه در پایان اضافه کرد: کتابخانه‌های عمومی بانه چهار هزار و ۱۰۰ عضو دارند که کودکان و نوجوانان بیشترین اعضای آن را تشکیل می‌دهند.

 

بيشتر