صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
استاندار کردستان هفته کتاب را تبریک گفت به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ متن پیام به این شرح است:

توسعه انسانی و رشد فکری جامعه در گرو توجه به کتاب و کتابخوانی است؛ کتاب میراثی ماندگار و عنصری بی نظیر در تجربه زیسته بزرگان دین، علم و فرهنگ است.

کتابخانه‌های عمومی یکی از ارکان توسعه فرهنگی و از ابزارهای اصلی رشد علمی در جوامع کنونی به شمار می‌آید که علاوه بر رفع نیازهای اطلاعاتی و آموزش افراد و گروه‌های مختلف، سهم عمده‌ای در ارتقاء سطح دانش اجتماعی و پویایی افراد یک جامعه بر عهده دارد؛ بی تردید تلاش در ظرفیت سازی فرهنگی و علمی در بستر کتابخانه‌ها به عنوان کانون یادگیری از مصادیق حقوق شهروندی است و در برنامه ها و خط مشی دولت تدلیر و امید جایگاهی ویژه دارد.

استان فرهنگی کردستان برای احراز جایگاه شایسته فرهنگی خود بویژه در حوزه مطالعه نیازمند همت جمعی مسؤولان و مردم بوده و هفته کتاب فرصتی برای مقوله مهم ترویج کتاب و کتابخوانی است.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این مناسبت را به اهالی قلم و تمامی تلاشگران و پدیدآورندگان کتاب تبریک عرض نموده و از همت والای کتابداران که در این مسؤولیت خطیر تلاش می کنند، قدردانی می نمایم.

بيشتر