صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفع مقدس و کتابخانه های عمومی؛ نشست جمع خوانی کتاب «بانه» ویژه هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و کتابخانه های عمومی، نشست جمع خوانی کتاب «بانه» به مناسبت هفته دفاع مقدس در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، نشست جمع خوانی کتاب «بانه» از مجموعه کتاب های «قطعه ای از آسمان» ویژه یادمان های شمال غرب، روز یکشنبه 7 مهر به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان برگزار شد.

در این نشست 20 نفر از خواهران حوزه های علمیه استان کردستان حضور داشتند و به ترتیب هر کدام بخشی از کتاب را قرائت کردند.

کتاب بانه نوشته حسین نیری است که توسط بنیادحفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ستاد مرکزی راهیان نور تدوین و منتشر شده است .

این کتاب شامل ۴ فصل است که در فصل اول اشاره ای کلی به چگونگی آزادسازی شهر بانه شده است و در ادامه به ذکر مشخصات و مختصات جغرافیای بانه، زبان مردم بانه و تاریخ این شهر پرداخته است.

این کتاب در فصل دوم به جریان انقلاب و بعد از آن چگونگی شروع جنگ داخلی کردستان و آزادسازی بانه اشاره می کند.

در فصل سوم به شروع جنگ تحمیلی و بمباران های مکرر شهر بانه و تشریح وضعیت مردم می پردازد .

 در فصل چهارم نیز به بیان خاطراتی از چند تن از رزمندگان پرداخته است که در آن ها به شرایط سخت نیروهای مستقر در بانه که همزمان با دشمن داخلی و خارجی درگیر بودند اشاره می کند.

بيشتر