1

2
همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی کردستان برگزار شد همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در اداره کتابخانه های عمومی استان کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حضور حجت‌الاسلام سید محمد سادات، معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، محمد عبدالملکی، مدیرکل  کتابخانه های عمومی استان کردستان، کارکنان و برخی از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج برگزار شد.

معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی فقیه با تاکید بر اینکه محرم بهترین فرصت برای اجرای هر چه بیشتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: همه ما مسلمانان باید در اجرای این فریضه الهی نهایت تلاش را انجام دهیم.

حجت‌الاسلام سید محمد سادات با اشاره به اینکه ماه محرم ظرفیتی بسیار مناسب برای آموزش و برگزاری نشست‌های مختلف در زمینه احیا امر به معروف و نهی از منکر است، بیان کرد: از افراد شاخص و با تجربه در راستای نهادینه کردن این فریضه مهم باید استفاده کرد.

وی عنوان کرد: امام حسین (ع) به منظور حفظ و احیا اسلام، با جهاد و شهادتی غم انگیز صفحه‌ای درخشان و فراموش نشدنی در تاریخ اسلام از خود به یادگار گذاشت و یکی از مهم‌ترین اهداف قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

این استاد حوزه و دانشگاه، فلسفه قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: احیای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو فریضه الهی با آغاز انقلاب اسلامی صورت گرفته است و اگر این دو فریضه در جامعه همگانی شود بسیاری از مشکلات برطرف می‌شوند.

وی با بیان اینکه بی توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، افزود: کسانی که این فریضه را برپا می‌دارند در دنیا و آخرت جزو رستگاران هستند.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این همایش اظهار داشت: امام حسین (علیه السلام ) در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر و حفظ دین مبین اسلام قیام کرد وسرانجام نیز در همین راه شربت شهادت نوشید.

وی گفت: کتابخانه های عمومی نقش بسیار مهمی در ترویج مقوله بسیار مهم امر به معروف و نهی از منکر دارد و می توانند جامعه را به سمت و سوی سعادت رهنمون سازد.

وی کتاب خوانی را از بزرگترین معروفات برشمرد و افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب ارتقای آگاهی و بصیرت و در نهایت اعتلای جامعه می شود.

در ادامه این همایش از فعالان حوزه نماز  و ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی تجلیل به عمل آمد.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.