صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود

همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی کردستان برگزار شد همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در اداره کتابخانه های عمومی استان کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، همایش استانی امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر فرهنگ کتاب و کتابخوانی با حضور حجت‌الاسلام سید محمد سادات، معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، محمد عبدالملکی، مدیرکل  کتابخانه های عمومی استان کردستان، کارکنان و برخی از کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج برگزار شد.

معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی دفتر نماینده ولی فقیه با تاکید بر اینکه محرم بهترین فرصت برای اجرای هر چه بیشتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: همه ما مسلمانان باید در اجرای این فریضه الهی نهایت تلاش را انجام دهیم.

حجت‌الاسلام سید محمد سادات با اشاره به اینکه ماه محرم ظرفیتی بسیار مناسب برای آموزش و برگزاری نشست‌های مختلف در زمینه احیا امر به معروف و نهی از منکر است، بیان کرد: از افراد شاخص و با تجربه در راستای نهادینه کردن این فریضه مهم باید استفاده کرد.

وی عنوان کرد: امام حسین (ع) به منظور حفظ و احیا اسلام، با جهاد و شهادتی غم انگیز صفحه‌ای درخشان و فراموش نشدنی در تاریخ اسلام از خود به یادگار گذاشت و یکی از مهم‌ترین اهداف قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر است.

این استاد حوزه و دانشگاه، فلسفه قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: احیای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان دو فریضه الهی با آغاز انقلاب اسلامی صورت گرفته است و اگر این دو فریضه در جامعه همگانی شود بسیاری از مشکلات برطرف می‌شوند.

وی با بیان اینکه بی توجهی به فریضه امر به معروف و نهی از منکر موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود، افزود: کسانی که این فریضه را برپا می‌دارند در دنیا و آخرت جزو رستگاران هستند.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این همایش اظهار داشت: امام حسین (علیه السلام ) در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر و حفظ دین مبین اسلام قیام کرد وسرانجام نیز در همین راه شربت شهادت نوشید.

وی گفت: کتابخانه های عمومی نقش بسیار مهمی در ترویج مقوله بسیار مهم امر به معروف و نهی از منکر دارد و می توانند جامعه را به سمت و سوی سعادت رهنمون سازد.

وی کتاب خوانی را از بزرگترین معروفات برشمرد و افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی سبب ارتقای آگاهی و بصیرت و در نهایت اعتلای جامعه می شود.

در ادامه این همایش از فعالان حوزه نماز  و ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی تجلیل به عمل آمد.

بيشتر