1

2
اجرای طرح روستای کتاب خوان در سروآباد به همت اداره کتابخانه های عمومی سروآباد طرح روستای کتاب خوان در این شهرستان برگزار می شود.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد با اشاره به اینکه طرح روستای کتاب خوان با استقبال گسترده ای مواجه شده است، اظهار داشت: بر اساس این طرح کتابداران کتابخانه های عمومی در روستاهای هدف حضور می یابند و برنامه های ویژه ای با اولویت کتاب برای مردم برگزار می کنند.

جهانگیر صولتی بیان کرد: در طرح روستای کتاب خوان از مردم روستای هدف به ویژه کودکان و نوجوانان و همچنین والدین آن ها دعوت می شود که در مسجد اصلی روستا حضور پیدا کنند و پس از آن برنامه هایی مانند نشست های کتاب خوان، نمایش عروسکی،  شعرخوانی و مسابقه نقاشی برای حاضران برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح روستای کتاب خوان ویژه کتابخانه های عمومی سروآباد است و برای نخستین بار در استان کردستان می شود، گفت: این طرح خلاقانه به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید جلال بارنامه شهرستان سروآباد در برخی روستاها در حال اجراست.

صولتی بیان کرد: هدف از اجرای طرح مذکور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه در میان روستاهایی است که به کتابخانه دسترسی ندارند.

 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد گفت: طرح روستای کتاب خوان از ابتدای تابستان سال جاری آغاز شده و در سه روستای رزاب، نسل و گوشخانی با استقبال گسترده مردم برگزار شده است.

وی گفت: در پایان هر مراسم از برگزیدگان در بخش های مختلف با اهدای اقلام فرهنگی و لوح تقدیر تجلیل به عمل می آید.

صولتی اضافه کرد: در برگزاری این برنامه، بهداشت شهرستان نیز با کتابخانه های عمومی همکاری می کنند و همگام با این نهاد فرهنگی برنامه های دیگری برای حاضران برگزار می کند.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.