صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت؛ بهره‌برداری از پروژه تعمیر، تجهیز و توسعه کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه به مناسبت هفته دولت و با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان بانه و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، پروژه تعمیر، تجهیز و توسعه کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، با حضور محمد امین زاده، سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، ماموستا جمال کریمی، امام جمعه موقت بانه، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، پیشکسوتان فرهنگی و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، پروژه تعمیر، تجهیز و توسعه کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه به مناسبت هفته دولت مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بانه در آیین بهره برداری از این طرح گفت: پروژه مذکور شامل تعمیر و تجهیز سالن مطالعه، مهمانسرا، بخش کودک و توسعه مخزن کتابخانه است که برای اجرای آن یک میلیارد و ۴۰۲ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

علی حیدر آقایی عنوان کرد: این طرح شامل احداث سالن مطالعه به مساحت ۸۶ متر مربع، احداث مهمانسرا به مساحت ۱۱۶ مترمربع، ایجاد و تجهیز بخش کودک شامل مخزن و سالن مطالعه جداگانه، فضا سازی ویژه کودکان و همچنین توسعه مخزن کتابخانه اصلی از ۷۴ به ۱۸۸ مترمربع است.

امام جمعه موقت شهر بانه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اجرای این طرح ها دارای اجر اخروی است، گفت: کار در کتابخانه های عمومی که در راه آگاهی و بصیرت جامعه قدم بر می دارند مقدس است.

ماموستا جمال کریمی با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی در آیات و روایات و همچنین سخن بزرگان دین همواره مورد تاکید قرار گرفته است، تصریح کرد: کتابخانه های عمومی نقش مهمی در توسعه جامعه ایفا می کنند.

گفتنی است، شهرستان بانه دارای 5 باب کتابخانه عمومی نهادی با 3 هزار 500 عضو فعال است.

بيشتر