صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود

با تجلیل از برگزیدگان؛ اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در سقز برگزار شد مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سقز با حضور معاون فرماندار و رئیس عقیدتی سیاسی تیپ 228 ارتش این شهرستان در سالن اجتماعات کتابخانه ملا محمد امینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور اسماعیل رستم پور، معاون سیاسی فرماندار، غدیر میرزابیگی، رئیس عقیدتی سیاسی تیپ 228  ارتش شهرستان سقز، عبدالرحمن حکیمی، معاون اداره آموزش و پرورش، کتابداران و برخی از علاقمندان، عصر دوشنبه 28 مرداد ماه در سالن اجتماعات کتابخانه ملا محمد امینی برگزار شد.

حجت الاسلام غدیر میرزابیگی، رئیس عقیدتی سیاسی تیپ 228 ارتش در شهرستان سقز در این مراسم با اشاره به اهمیت و ضرورت مطالعه و تاثیر آن بر جامعه بشریت، اظهار داشت: نقش و تاثیر مطالعه و همچنین کتابخوانی در توسعه جوامع بر کسی پوشیده نیست

وی گفت: پیشرفت جوامع در گروه توجه به مطالعه و نهادینه سازی فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و بر این اساس باید از کتابخانه های عمومی که در این راستا گام برمی دارند حمایت کرد.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی تیپ 228 ارتش در شهرستان سقز تصریح کرد: کتاب باید به عنوان یکی از اقلام ضروری فرهنگی در سبد خانوارها قرار گیرد و این گونه است که شاهد ارتقای آگاهی و بصیرت در جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام میرزا بیگی با تقدیر از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان کرد: برگزاری این جشنواره توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور حرکتی موثر و بسیار ارزشمند به منظور ترویج فرهنگ رضوی با بهره مندی از کتاب است.

وی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی تمامی اقشار جامعه را در بر می گیرد و می تواند علاوه بر ارتقای سرانه مطالعه به ترویج معنویات و اخلاقیات در جامعه کمک شایانی کند.  

رئیس اداره عقیدتی سیاسی تیپ 228 ارتش در شهرستان سقز در پایان سخنان خود اضافه کرد: برگزاری جشنواره هایی از این دست که جامعه را به سمت و سوی آگاهی و بصیرت که در نهایت به سعادت منجر می شود قابل تقدیر است و باید بیش از پیش حمایت شود.

سمیه ایزدیار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز نیز در ادامه مراسم بیان کرد: تعداد شرکت کنندگان در سال جاری یک هزار و 887 نفر بوده است که از این تعداد یک هزار و 322 نفر مربوط به بخش مکتوب و بقیه به بخش الکترونیک اختصاص دارد.

وی با اشاره به مشارکت 724 کودک در نهمین جشنوراه کتابخوانی رضوی در شهرستان سقز، عنوان کرد: همچنین در این دوره 572 نفر در بخش نوجوان و 588 نفر در بخش بزرگسال شرکت کرده اند.

ایزدیار با بیان اینکه هدف اصلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ترویج فرهنگ مطالعه مفید و ارتقای سرانه مطالعه است، افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی نیز در این راستا برگزار می شود و سعی دارد اقشار مختلف مردم را به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی جذب کند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز اظهار امیدواری کرد که با تلاش بیشتر و با همکاری و حمایت مسئولان، تعداد شرکت کنندگان در دوره های آتی جشنواره رشد قابل ملاحظه ای خواهد داشت.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد. اسامی برگزیدگان به شرح ذیل است:

سیده بهاره حسینیان، ندا ولی خانی، ماریه حبیب پور، سوما سلطان پناهی و فوزیه سلیم زاده در بخش بزرگسال

آروین محمدپور، سارو سلطان پناهی در بخش نوجوان

ساریه خسروی در بخش کودک

 

بيشتر