صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه مدیریت کتابخانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود

با تجلیل از برگزیدگان؛ اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در قروه برگزار شد مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قروه با حضور علاقمندان در کانون شهید مطهری اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی قروه با حضور اسماعیل مرادی، معاون فرماندار قروه، برخی مسئولان ادارات و علاقمندان عصر یکشنبه 27 مردادماه در سالن اجتماعات کانون شهید مطهری اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

جواد عباسی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه  در این مراسم با تقدیر از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور حرکتی ارزشی و قابل تقدیر در راستای ارتقای شاخص سرانه مطالعه بوده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری 5 هزار 228 نفر در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان قروه شرکت کرده اند، تصریح کرد: از این تعداد 4 هزار و 304 نفر در بخش الکترونیک و 924 نفر نیز در بخش مکتوب جشنواره مشارکت داشته اند.

عباسی با آثار ارسالی در بخش مکتوب اشاره کرد و گفت: در بخش نقاشی کودک، 256 اثر و در بخش  نقاشی نوجوان، 53 اثر ارسال شده و در بخش چهار گزینه ای نوجوان، 152 نفر و در بخش چهار گزینه ای بزرگسال ۴۶3 نفر نیز شرکت کرده اند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه بیان کرد: خوشبختانه با تلاش کتابداران میزان مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی امسال نسبت به دوره قبل افزایش چشمگیری داشته به طوری که این شهرستان مقام اول را در سطح استان را کسب کرده است.

وی افزود: امیدواریم با همکاری و حمایت مسئولان در دوره های آتی شاهد افزایش بیشتر شرکت کنندگان در جشنواره باشیم و بتوانیم گام موثری در راستای ترویج فرهنگ رضوی و سیره اهل بیت (علیه السلام) برداریم.

در ادامه این مراسم، فریح زاده از اساتید حوزه علمیه ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر به  ویژگی ها و ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به تبیین سیره اهل بیت(ع)‌ در اقشار مختلف جامعه کمک می کند.

وی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی تمام گروه های سنی را پوشش می دهد، افزود: این امر یکی از نقاط قوت و ارزنده طرح است که بدون شک تاثیرات مثبت خود را بر جامعه خواهد گذاشت.

فریح زاده با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی یک رویداد فرهنگی در کشور است، اضافه کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها برای برگزاری بهتر چنین برنامه هایی استفاده کنیم.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد. اسامی برگزیدگان به شرح ذیل است:

مظفر محمدی، مرتضی کیهانی، حدیث دده جانی و صدیقه احمدی در بخش بزرگسال

رضا آراسته، امیرحسین جعفری، فاطمه حیدری، کوثر نادرپناه، ثنا مفاخری، مهسا رمضانی و سیدمحمدسینا موسوی نیز در بخش نوجوان

بهنام اوسطی و مهدی رحیمی در بخش خانوادگی

سپیده ورمقانی در بخش کودک

یگانه قاسمی در بخش پویش نوجوان

 

بيشتر