2

1
1397/10/11 سه‌شنبه فرماندار سنندج در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی تاکید کرد؛ لزوم توسعه فضای مطالعه در شهرستان سنندج فرماندار سنندج با اشاره به کمبود فضای کتابخوانی در این شهرستان، گفت: ارتقای شاخص سرانه فضای مطالعه از نیازهای فرهنگی شهرستان سنندج است

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محمدابراهیم زارعی امروز در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی توجه به بخش فرهنگ را در راستای ارتقای سطح آگاهی مردم بسیار حائز اهمیت برشمرد و اظهار کرد: باید با راه اندازی کتابخانه های مشارکتی و همچنین کتابخانه های عمومی با حق انتفاع سرانه فضای کتاب خوانی را ارتقا دهیم.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد و راه‌اندازی کتابخانه در روستاها گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها می‌توانند با تأمین فضای لازم زمینه ایجاد کتابخانه و ترویج فرهنگ مطالعه را فراهم کنند.

فرماندار سنندج ایجاد کتابخانه‌های محله را راهکاری موثر برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ارزیابی و تصریح کرد: ارتقای شاخص دسترسی عموم به کتاب یکی از راه‌های مهم در ترویج فرهنگ مطالعه است.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از کتابخانه‌های عمومی گفت: برخی نهادها از جمله شهرداری باید توجه بیشتری نسبت به حمایت از این نهاد فرهنگی داشته باشند و با پرداخت به موقع نیم درصد از کتابخانه‌های عمومی حمایت کند.

زارعی خاطرنشان کرد: متأسفانه کتابخوانی و مطالعه در میان مردم رونق ندارد و بخش زیادی از این امر ناشی از ورود تکنولوژی‌های مجازی است.

وی به نقش مهم خیرین در حمایت از توسعه کشور اشاره کرد و افزود: می‌توان با اجرای برنامه‌های کاربردی زمینه جذب حمایت از کتابخانه‌های عمومی را فراهم کرد.

زارعی تصریح کرد: هماهنگی و حمایت سازمان ها و نهادهای مختلف به منظور تسهیل در اه اندازی کتابخانه زمینه ساز ارتقای سرانه مطالعه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار با تبریک ارتقای علمی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه ای عمومی شهرستان سنندج در رشته باستان شناسی در مقام پروفسوری، عنوان کرد: این موفقیت افتخاری برای این مرزو بوم و به ویژه فرهنگ استان کردستان است.

محمد عبدالملکی تصریح کرد: وجود مسئولانی که به کتاب توجه دارند بسیار ارزشمند و در توسعه فرهنگی کشور بسیار مثمرثمر است.

وی در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ساخت و تجهیز کتابخانه زمان بر و بسیار پرهزینه است، افزود: ایجاد کتابخانه های دارای حق انتفاع و یا مشارکتی راهکار بسیار مناسبی است.

وی ادامه داد: حمایت مسئولان در شهرها و روستاها برای راه اندازی کتابخانه های عمومی بسیار مهم است و این امر سبب توسعه فرهنگی و توسعه در سایر بخش ها می شود.

گفتنی است در این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان لوح تبریکی را به مناسبت ارتقای مقام علمی فرماندار سنندج به وی اهدا کرد.

 

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.