1
1397/10/11 سه‌شنبه از ابتدای سال جاری تاکنون؛ کردستانی ها امسال 350 هزار جلد کتاب را به امانت گرفتند مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: اعضای کتابخانه های عمومی این استان در 9 ماه گذشته از سال جاری 350 هزار جلد کتاب را به امانت گرفتند.

محمد عبدالملکی روز دوشنبه در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: در این مدت تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی استان به 765 هزار جلد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه براساس سند چشم انداز توسعه ایران 1404 باید به ازای هر نفر چهار جلد کتاب باید در کتابخانه های عمومی وجود داشته باشد، افزود: تا رسیدن به این آمار فاصله زیادی داریم و برای دستیابی به این مهم نیازمند همکاری خیران و اهدا کنندگان کتاب هستیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان به آخرین آمار عضویت در کتابخانه های عمومی استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر 48 هزار نفر از مردم استان عضو کتابخانه های عمومی هستند.

عبدالملکی تاکید کرد: تا سال 1404 بر طبق سند موجود در این راستا باید 35 درصد جمعیت استان عضو کتابخانه های عمومی شوند که تحقق این مهم هم مستلزم افزایش فضای کتابخانه ای و همکاری خیران در این رابطه است.

وی گفت: در 9 ماه گذشته از سال جاری اعضای کتابخانه های عمومی استان 350 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، کودک و نوجوان را از کتابخانه های عمومی سطح استان به امانت گرفتند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: هم اکنون 78 باب کتابخانه عمومی در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 50 باب نهادی و 28 باب هم مشارکتی است.

وی با بیان اینکه زیربنای کتابخانه های عمومی کردستان20 هزار و 414 مترمربع است، اضافه کرد: بر این اساس به ازای هر یکصد نفر جمعیت استان 1.3 مترمربع فضای کتابخانه ای وجود دارد که این میزان در میانگین کشوری 4 مترمربع است.

 

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.