صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/11/12 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان: ۲۰۰ ویژه برنامه دهه فجر در کتابخانه‌های عمومی کردستان برگزار می‌شود همزمان با فرا رسیدن جشن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۰۰ ویژه برنامه فرهنگی با محوریت کتاب در کتابخانه‌های عمومی با مشارکت اقشار مختلف مردم استان کردستان برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۰۰ برنامه مختلف فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود.

محمد عبدالملکی بیان داشت: این برنامه ها شامل نشست‌های کتاب خوان در مدارس و کتابخانه‌ها، نشست‌های تخصصی، نشست‌های قصه‌گویی، مسابقه انشا نویسی، رنگ آمیزی، نقاشی و طراحی است.

وی با اشاره به اینکه حضور کتابداران در مدارس از جمله برنامه‌های مهم کتابخانه‌ها در ایام دهه فجر امسال است، اضافه کرد: کتابداران با هدف معرفی کتابخانه‌ها و آشنایی دانش آموزان با برنامه های کتابخانه های عمومی در مدارس حضور پیدا می‌کنند.

عبدالملکی یادآور شد: برگزاری نشست‌های نقد و بررسی کتب با موضوع انقلاب اسلامی، فضاسازی تمام کتابخانه‌های عمومی استان، برگزاری مسابقه‌های کتابخوانی، استفاده از ظرفیت نویسندگان بومی صاحب اثر در حوزه انقلاب اسلامی در برنامه‌هایی همچون گفتمان‌ها و نشست‌های کتاب خوان از دیگر برنامه‌های این نهاد در ایام دهه مبارک فجر است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان با بیان اینکه این برنامه‌ها در کتابخانه‌های روستایی نیز برگزار می‌شود، تاکید کرد: ۲۸ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی در روستاهای این استان فعال است که ۱۵ مورد از این تعداد کتابخانه نهادی و بقیه مشارکتی هستند.

وی گفت: نقد کتاب، شعرخوانی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها، جمع خوانی، قصه خوانی، مسابقات فرهنگی و هنری، کارگاه نقاشی و خلاصه نویسی کتاب‌ از دیگر برنامه های کتابخانه های استان به مناسبت دهه فجر است.

در حال حاضر ۵۰ باب کتابخانه عمومی نهادی و ۳۰ باب کتابخانه عمومی مشارکتی فعال در کردستان وجود دارد که نزدیک به 80۰ هزار نسخه کتاب با موضوع‌های مختلف در این کتابخانه ها نگهداری و درس عموم قرار دارد.

بيشتر