صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود


1398/10/17 سه‌شنبه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ سومین نشست «دوشنبه های با کتاب» در سنندج برگزار شد+تصاویر به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، سومین نشست از سلسله جلسات «دوشنبه های با کتاب» با نقد و بررسی کتاب «مدارسی که یاد می گیرند» در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، سومین نشست از سلسله جلسات دوشنبه های با کتاب با نقد و بررسی کتاب مدارسی که یاد می گیرند با حضور علاقمندان در سنندج برگزار شد.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان در ابتدای این برنامه  با اشاره به استقبال خوب از برگزاری سلسله برنامه «دوشنبه هایی با کتاب»، گفت: بدون شک این برنامه به صورت متوالی و بدون وقفه برگزار می شود.

وی با دعوت از  نویسندگان، شاعران، پژوهشگران، دانشگاهیان، دانشجویان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای حضور در برنامه دوشنبه های با کتاب، بیان کرد: در ویژه برنامه دوشنبه های با کتاب؛  نقد و بررسی کتاب، رونمایی از کتاب و نشست های کتاب خوانی اجرا می شود.

عبدالملکی هدف از برگزاری این برنامه را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کمک به ارتقای سرانه مطالعه با بهره گیری از مشارکت و همفکری صاحبنظران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برشمرد.

وی با بیان اینکه نخستین برنامه از روز دوشنبه، ۲ دی ماه آغاز شده است، افزود: در این برنامه کتاب «پس کوچه های سنندج» که به قلم مرحوم عباس کمندی نگاشته شده و به همت انتشارات کالج چاپ و منتشر شده است مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: در نشست دوم در روز دوشنبه 9 دی ماه، کتاب «تمثیل در شعر کردی» اثر بهروز خیریه با حضور برخی از نویسندگان، اهالی رسانه و علاقمندان رونمایی شد.

عبدالملکی عنوان کرد: سومین برنامه از سلسه برنامه «دوشنبه های با کتاب» نیز  امروز با نقد و بررسی کتاب «مدارسی که یاد می گیرند» برگزار می شود.

وی با بیان اینکه کتاب مذکور توسط مجید شاه اویسی از اعضای شورای اسلامی شهر سنندج نقد و بررسی می شود، اظهار داشت: این کتاب توسط پیتر سنگه نگاشته و به همت هوشنگ امینی عزتی به فارسی ترجمه شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان خاطرنشان کرد: شورای اسلامی و شهرداری سنندج در برگزاری برنامه دوشنبه های با کتاب با این نهاد فرهنگی همکاری می کنند.

عبدالملکی در پایان اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی آن ر ا دارد که پیشنهادات علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای برگزاری هر چه بهتر این نشست ها را مورد توجه قرار دهد.

در ادامه برنامه کتاب « مدارسی که یاد می گیرند» توسط مجید شاه اویسی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

بيشتر