صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/9/2 شنبه به مناسبت هفته کتاب؛ نخستین کتابخانه مشارکتی سیار کشور در قروه شروع بکار کرد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نخستین کتابخانه عمومی مشارکتی سیار کشور با عنوان «باران» در مراسمی با حضور مسئولان در شهرستان قروه فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ نخستین کتابخانه عمومی مشارکتی سیار کشور با عنوان «باران» روز پنج شنبه 30 آبان  با حضور محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان، حسین الماسی، فرماندار شهرستان قروه و جمعی از روسای ادارات این شهرستان آغاز به کار کرد.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در مراسم شروع به کار این کتابخانه سیار اظهار کرد: کتابخانه سیار مشارکتی «باران» با همکاری این اداره کل و انجمن معلوان باران قروه تجهیز و راه‌اندازی شده است.

وی عنوان کرد: این کتابخانه دارای ۸۰۰ نسخه کتاب در عناوین مختلف ویژه کودک و بزرگسال است و مقرر شده روزانه به چند روستای شهرستان مراجعه و اقدام به عضوگیری و امانت کتاب بین علاقه مندان کند.

عبدالملکی با بیان اینکه کتابخانه مشارکتی باران در اولین روز فعالیت خود به روستاهای سنگین‌آباد و آصف‌آباد رفت، افزود: اداره کل کتابخانه های متعهد شده علاوه بر تامین یک نیروی کتابدار در مراحل مختلف اقدام به تخصیص کتاب به مخزن کتابخانه سیار باران کند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان اضافه کرد: همچنین انجمن باران نیز علاوه بر تامین خودرو یکی از نیروهای این کتابخانه را تامین می کند تا زمینه حضور کتابخانه باران در روستاها تسهیل شود.

وی یادآور شد: کتابخانه های عمومی مشارکتی، کتابخانه ای است که مکان، تجهیزات و نیروی انسانی واجد شرایط آن توسط افراد، سازمان‌ها و مؤسسات دولتی و غیردولتی با مشارکت نهاد کتابخانه های عمومی کشور تامین می‌شود.

عبدالملکی گفت: فعالیت این کتابخانه ها در امور مختلف مانند تامین منابع کتابخانه‌ای، نرم افزار، تجهیزات، خدمات آموزشی کتابداری و حسب مورد، کمک های نقدی در قالب قرارداد مشارکت مدنی انجام می شود.

گفتنی است؛ در ادامه افتتاح طرح های مرتبط با هفته کتاب در شهرستان قروه همچنین با حضور برخی مسئولان استانی و شهرستان کلنگ کتابخانه ناحیه منفصل شهری «قلعه» در زمینی به مساحت 300 متر مربع به زمین زده شد.

استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارای ۸۰ باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند، و ۵۰ هزار نفر در کتابخانه های عمومی کردستان عضو هستند.

بيشتر