صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/8/30 پنجشنبه به مناسبت هفته کتاب؛ نمایشگاه کتاب با چهار هزار عنوان در سقز گشایش یافت نمایشگاه بزرگ کتاب به مناسبت هفته کتابخانه با چهار هزار عنوان شامل هشت هزار نسخه کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه مرکزی سقز گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سقز در حاشیه گشایش نمایشگاه کتاب اظهار داشت: چهار هزار عنوان کتاب متشکل از عناوین مختلف و بیشتر بر اساس نیاز و خواسته علاقمندان به کتاب جمع آوری و به نمایش گذاشته شده است.

سمیه ایزدیار با بیان اینکه قبلا در سال سه تا چهار نمایشگاه کتاب در سقز برگزار می‌شد، افزود: امسال ۲ نمایشگاه کتاب در شهرستان برگزار کردیم و بیشتر مخاطبان این نمایشگاه را دانش آموزان و افراد بازنشسته و تعداد محدودی هم سایر اقشار جامعه تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه به مناسبت هفته کتاب و ارائه تازه‌های نشر گشایش یافته است، تاکید کرد: برای اینکه مردم دسترسی بیشتری به کتاب های متنوع و مختلف خارج از کتاب فروشی های سطح شهر داشته باشند این نمایشگاه برگزار شده است.

ایزدیار به کمبود کتاب های کُردی در این نمایشگاه اشاره کرد و یادآور شد: فقط ۳۰ تا ۴۰ کتاب کردی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی عنوان کرد: هم اکنون پنج کتابخانه در شهرستان سقز فعال است بوده در این مراکز ۸۰ هزار عنوان کتاب شامل ۹۷ هزار نسخه وجود دارد.

ایزدیار افزود: در حال حاضر 4 هزار و ۳۱۳ نفر  عضو کتابخانه های این شهرستان هستند و از کتاب های کتابخانه استفاده می کنند، همچنین ۳۳ هزار نسخه کتاب امانت به کتابخانه ها عودت شده است.

نمایشگاه بزرگ کتاب در کتابخانه مرکزی سقز تا ۱۵ آذرماه برپاست.

بيشتر