صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/7/18 پنجشنبه با حضور فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز با حضور فرماندار این شهرستان و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز به ریاست کامیل کریمیان، فرماندار سقز و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز سه شنبه، 17 مهر در کتابخانه عمومی ملامحمد امینی برگزار شد.

فرماندار شهرستان سقز در این جلسه با اشاره به لزوم توجه به نیازهای مخاطبان کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: تامین منابع کتابخانه های عمومی بر اساس خواست ها و علایق مخاطبان نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتاب خوانی و توجه به کتاب دارد.

کامیل کریمیان بیان کرد: تلاش برای غنی تر ساختن منابع موجود در کتابخانه های عمومی شهرستان امری ضروری است و انجمن باید به این  مقوله توجه ویژه ای داشته باشد.

وی بر لزوم حمایت از کتابخانه های عمومی تاکید کرد و افزود: شهرداری نسبت به پرداخت نیم درصد از درآمدهای خود به حساب کتابخانه‌های عمومی این شهرستان کوتاهی نکند.

فرماندار شهرستان سقز عنوان کرد: پشتیبانی از کتابخانه های عمومی به عنوان یک نهاد اثرگذار در توسعه فرهنگی وظیفه ای همگانی است زیرا عملکرد مثبت آن در نهایت به نفع جامعه خواهد بود.

کریمیان خواستار تامین یک دستگاه اتوبوس سیار کتاب خوانی از سوی شهرداری سقز شد و اضافه کرد: با راه اندازی این اتوبوس می توانیم زمینه خدمت رسانی در بخش کتاب و کتابخوانی را برای مناطق حاشیه نشین و روستاهای فاقد کتابخانه فراهم سازیم.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت این نهاد فرهنگی بیان کرد: در حال حاضر سقز دارای 5 باب کتابخانه عمومی نهادی و 10 باب کتابخانه عمومی مشارکتی است.

سمیه ایزدیار گفت: مقدمات لازم برای راه اندازی 3 باب کتابخانه عمومی مشارکتی دیگر در روستاهای شهرستان سقز فراهم شده و در صورت اخذ مجوز این کتابخانه ها به زودی راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه در جال حاضر 4 هزار و 420 نفر در کتابخانه های عمومی شهرستان سقز عضویت دارند، افزود: همچنین در کتابخانه های عمومی نهادی این شهرستان بالغ بر 79 هزار جلد کتاب با موضوعات متنوع در دسترس عموم قرار دارد.

ایزدیار با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری 32 هزار و 400 جلد کتاب در کتابخانه های عمومی سقز به امانت رفته است، گفت: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی به منظور ایجاد انگیزه برای حضور عمومی در کتابخانه از اولویت هاست.

وی اضافه کرد: حمایت مسئولان از کتابخانه های عمومی بزرگترین دلگرمی برای فعالان این حوزه است و بدون شک به ارتقای سطح خدمت رسانی و در نتیجه افزایش سرانه مطالعه منجر می شود.

 

 

بيشتر