صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/5/19 شنبه با تقدیر از برگزیدگان؛ مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کامیاران برگزار شد با تقدیر از برگزیدگان؛ مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور فرماندار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و برخی از علاقمندان عصر چهارشنبه 16 مرداد در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کامیاران در این مراسم با اشاره به نقش مهم کتاب در زندگی، اظهار داشت: برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در راستای شناخت بهتر فرهنگ اهل بیت پیامبر علیهم السلام قابل تقدیر است.

حجت الاسلام ناصر شیری جشنواره کتابخوانی رضوی را فرصتی مناسب برای بها دادن به امر مهم کتاب و کتابخوانی ارزیابی کرد و افزود برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را دارای برکات معنوی بسیاری ازجمله ترویج سیره ائمه(علیه السلام ) است.

وی عنوان کرد: کسانی که دغدغه کتاب و تبلیغ معنویات را دارند باید در راستای معرفی و اشاعه این جشنواره تلاش و از این فرصت مغتنم به خوبی استفاده کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کامیاران به اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی از قبیل جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: معرفی کتاب‌های غنی و ارزشمند با موضوع امام رضا(علیه السلام)، از کارکردهای مفید این جشنواره محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه باید به جشنواره کتابخوانی رضوی به‌مثابه یک رویداد فرهنگی نگاه ویژه داشته باشیم، اذعان کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها برای برگزاری بهتر چنین برنامه هایی استفاده کنیم.

حجت الاسلامی شیری با تقدیر از نهاد کتابخانه هیا عمومی کشور در برگزاری جشنواره رضوی، اضافه کرد: این اقدام فرهنگی علاوه بر ترویج سیره اهل بیت(ع) نقش مهمی در جلب توجه عمومی به کتاب دارد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کامیاران نیز در این مراسم با اشاره به افزایش تعداد شرکت کنندگان جشنواره در شهرستان کامیاران نسبت به سال گذشته، بیان کرد: خوشبختانه در این زمینه شاهد رشد مناسبی بوده ایم.

ماندانا قبادی گفت: در سال جاری تعداد یک هزار و 330 نفر در بخش الکترونیک و 858 نفر نیز در بخش مکتوب جشنواره شرکت کرده اند.

وی عنوان کرد: بر این اساس در بخش نقاشی کودک، 217 اثر، نقاشی نوجوان، 79 اثر ارسال شده و در بخش چهار گزینه ای نوجوان، ۹۶ نفر، چهار گزینه ای بزرگسال ۴۶۶ نفر شرکت داشته اند.

قبادی اظهار امیدواری کرد که با تلاش بیشتر و با همکاری و حمایت مسئولان، تعداد شرکت کنندگان در دوره های آتی جشنواره رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد.

در ادامه مراسم نسرین مارابی،

دلبر کمانگر یدالله رستمی، رافع قربانی، هستی امیری، بهاره وفایی و ناهید ساعدی که در بخش بزرگسال جشنواره شرکت کرده بودند با اهدای لوح و جایزه ای ویژه تقدیر شدند.

بهشاد قربانی، شکیلا فریدی، شهریار محمودی، مانی جواهری، امیرمهدی سعادتی و سروه ویسانی نیز در بخش نوجوان جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین لیلا پشابادی و ژیلا کهنگی در بخش خانوادگی و روژینا جواهری، محمد مهدی یوسفی و روژینا باباصفری نیز در بخش نقاشی نیز تجلیل شدند.

 

بيشتر