صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود

1398/5/6 يكشنبه با حضور مدیرکل مجلس و امور استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ نشست بررسی وضعیت پروژه کتابخانه عمومی شماره ۳ قروه برگزار شد نشست بررسی وضعیت پروژه کتابخانه عمومی شماره ۳ (ابوذر) قروه با حضور حسام قربانعلی، مدیرکل مجلس و امور استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان، نشست بررسی وضعیت پروژه کتابخانه عمومی شماره ۳ (ابوذر) قروه روز یکشنبه ۳۰ تیرماه با حضور حسام قربانعلی، مدیرکل مجلس و امور استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور و محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و موحد امان اللهی، فرماندار قروه در سالن جلسات فرمانداری قروه برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در این نشست اظهار داشت: پروژه ساخت کتابخانه شماره ۳ (ابوذر) قروه از سال ۸۶ آغاز شد. عملیات ساخت پروژه پس از کلنگ زنی تا سال ۸۹ ادامه پیدا کرد اما پس از آن به دلیل نبود اعتبار متوقف شد. در ابتدا مجری طرح اداره کل راه و شهرسازی بود. متاسفانه آغاز دوباره طرح بیش از ۱۱ سال طول کشید و پیشرفت پروژه به دلیل نبود اعتبار بسیار کند بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به تفاهم نامه همکاری میان بنیاد علمی، آموزشی قلم چی، فرمانداری قروه و کتابخانه های عمومی در مرداد ماه سال ۹۶ به منظور تسریع و تکمیل طرح، عنوان کرد: در تفاهم نامه مذکور ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح در نظر گرفته شده بود که ۵۰ درصد آن را بنیاد قلم چی و بخش دیگر را فرمانداری تامین می کرد. با گذشت دو سال از انعقاد تفاهم نامه و به دلیل افزایش قیمت ها، مبلغ مذکور جوابگوی تکمیل طرح نخواهد بود و حداقل ۲۰ میلیارد ریال دیگر به منظور احداث کتابخانه مذکور لازم است.

وی خواستار همکاری و همدلی بنیاد قلم چی و مسئولان شهرستان به منظور ساخت کتابخانه شد.

موحد امان اللهی، فرماندار قروه نیز در این جلسه بر لزوم ساخت و تکمیل کتابخانه شماره ۳ قروه تاکید کرد و گفت: ساخت این کتابخانه از اولویت های فرهنگی این شهرستان است و می تواند کمبود فضاهای فرهنگی را در قروه تا حدودی جبران کند.

امان اللهی اظهار داشت: زیربنای این کتابخانه ۱۲۰۰ متر مربع است و از زمان آغاز طرح تاکنون بالغ بر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با اشاره به نقش مهم خیرین در کمک به توسعه کشور و رفع کمبودها، بیان کرد: بنیاد قلم چی به منظور تکمیل کتابخانه مذکور در سال ۹۶ تفاهم نامه ای را امضا کرد و متعهد شد ۵ میلیارد ریال برای ساخت کتابخانه اختصاص دهد. با گذشت دو سال و افزایش هزینه ها انتظار این است که بنیاد مذکور اعتبار و مبلغ اهدایی را به حداقل دو برابر برساند و همگام با فرمانداری شهرستان، و اداره نوسازی در ساخت این مکان فرهنگی سهیم باشد. با همکاری و نیت خیر بنیاد قلم چی و اختصاص اعتبار از سوی  فرمانداری، امیدواریم طرح در سریع ترین زمان ممکن به مرحله بهره برداری برسد.

حسام قربانعلی، مدیرکل مجلس و امور استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این نشست گفت: در حال حاضر نهاد کتابخانه های عمومی با بنیاد علمی آموزشی قلم چی ۱۱ پروژه مشترک دارد که در این میان دو پروژه در استان های کردستان و مازندران در عملیات احداث با مشکل مواجه شده اند.

حسام قربانعلی با بیان اینکه شهرستان قروه نیاز به کتابخانه مرکزی دارد، عنوان کرد: تعداد کتابخانه های فعال در حال حاضر جوابگوی نیاز شهرستان نیست و باید با همدلی و همکاری این طرح به نتیجه برسد.

وی با تقدیر از شهرداری قروه در واریز نیم درصد به حساب انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، بیان کرد: تعهد شهرداری به واریز به موقع نیم درصد نشان از توجه مسئولان شهر به مقوله کتاب و کتابخوانی دارد. کتابخانه های عمومی از ارکان توسعه فرهنگی در جامعه هستند و توجه به این نهاد فرهنگی و ارتقای شاخص های مطالعه در نهایت به نفع کشور است.

بيشتر