1
1398/3/11 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان خبر داد: مناسب سازی فضای کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برای استفاده معلولان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان مناسب سازی فضای کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برای استفاده معلولان و کم توانان جسمی و حرکتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محمد عبدالملکی در مراسمی نمادین که با حضور رئیس انجمن ضایعات نخاعی استان کردستان و مشاوران استاندار، فرماندار و شهردار سنندج در حوزه معلولان در کتابخانه عمومی شهید مطهری انجام شد، اظهار داشت: این اقدام در راستای اجرای مصوبه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: با اجرای این طرح دسترسی معلولان به کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج به آسانی صورت می گیرد و این قشر نیز مانند سایر افراد به راحتی می توانند از امکانات این نهاد فرهنگی بهره مند شوند.

عبدالملکی خواستار حضور تمام اقشار در کتابخانه های عمومی شد و افزود: عملیات فضاسازی برای استفاده معلولان در سایر کتابخانه های عمومی سطح استان نیز انجام می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به فعالیت بخش نابینایان و کم بینایان در کتابخانه عمومی فردوسی سنندج، بیان کرد: این بخش در حال حاضر دارای 125 عضو فعال است.

عبدالملکی تصریح کرد: بخش نابینایان و کم بینایان سنندج دارای 13 هزار و 700 عنوان کتاب صوتی و 70 عنوان کتاب بریل است.

وی افزود: در این بخش برنامه های مانند نشست های کتاب خوان، مسابقات کتابخوانی و همچنین ارسال کتاب صوتی و بریل به متقاضیان در شهرستان های استان کردستان انجام می گیرد.

  

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.