1
1397/10/17 دوشنبه مسئول کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج: ویژه برنامه «عصر کتاب بهاران» با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است مسئول کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج از برگزاری نشست های عصر کتاب بهاران در این کتابخانه خبر داد و گفت: چهارشنبه هر هفته در این برنامه به معرفی و بررسی کتاب با حضور علاقه مندان و کارشناسان پرداخته می شود.

هادی رحمان زاده در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه سلسله نشست های عصر کتاب بهاران از نهم مرداد امسال در این کتابخانه آغاز شده است، اظهار داشت: این برنامه با هدف به¬اشتراک گذاشتن تجربۀ مطالعه و خواندن و ایجاد فضایی برای بحث و تبادل نظر در حوزۀ کتاب و کتابخوانی، در چند محور شامل معرفی، نقد و بررسی، جمع خوانی کتاب و مثنوی خوانی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه علاقه مندان به کتاب از اقشار و گروه های سنی مختلف در این برنامه شرکت می کنند، اضافه کرد: معرفی کتاب و مثنوی خوانی بخش ثابت برنامۀ هر هفته می باشد، اما  نقد و بررسی و جمع خوانی کتاب با اعلام قبلی درخصوص عناوین کتاب ها چند هفته یک بار برگزار خواهد شد.

مسئول کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج افزود: بخش مثنوی خوانی توسط آقای سیدمهدی سیدی از اساتید رشته زبان و ادبیات فارسی هر هفته اجرا و در آن به تفسیر و شرح بخشی از مثنوی پرداخته می شود.

وی با اشاره به تأثیر مثبت و جدی برگزاری این نشست در افزایش عضویت و امانت کتابخانه، استقبال عموم مردم را از این نشست ها فراتر از انتظار توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد در آینده شرایطی فراهم شود برخی از جلسات در مراکز فرهنگی و اماکن عمومی برگزار شود.

رحمان زاده همچنین یادآور شد: تاکنون تعدادی از جلسات با حضور نویسندگان بومی برگزار شده است و از برنامه¬های این نشستها در آینده، اولویت دادن به بررسی آثار نویسندگان بومی با حضور نویسندۀ اثر خواهد بود.

مسئول کتابخانه عمومی شهید برهان عالی سنندج گفت: از جمله کتاب هایی که تاکنون معرفی و بررسی شده اند «تنهایی پرهیاهو» اثر بهومیل هرابال، «سیاهاب» اثر جویس کرول اوتس، «رستاخیز» اثر تولستوی و «کلیدهای یادگیری» اثر مژده پورحسینی است.

رحمان زاده افزود: از دیگر کتاب های معرفی شده در این نشست ها می توان به رمان کردی «گره وی به ختی هه لاله» اثر عطا نهایی، «سفر به سرزمین خدایان» اثر یوسف خوش کلام، «استاد عشق» اثر ایرج حسابی، «فرانکشتاین» اثر مری شلی، «دختر کشیش» اثر جورج اورول، «شما که غریبه نیستید» از آثار هوشنگ مرادی کرمانی، «احتمالا گم شده ام» اثر سارا سالار، «نامه به کودکی که هرگز زاده نشده» اثر اوریانا فالاچی و «کمدی الهی» اثر دانته آلیگیری اشاره کرد.

وی اضافه کرد: همچنین مجموعه داستان «خاک و خوین» اثر یدالله کریمی و رمان «عشقی که راز گیتار را آشکار کرد» اثر منیره فرهی قهی با حضور نویسندگان این آثار و  فرهنگ های «فارسی ـ کردی» و «کردی ـ کردی» دانشگاه کردستان با حضور ویراستاران ارشد این مجموعه معرفی و بررسی شده است.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.