صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/10/24 سه‌شنبه با تجلیل از برگزیدگان؛ آیین اختتامیه مسابقه کتاب‌خوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری در سنندج برگزار می شود آیین اختتامیه تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری با همکاری کتابخانه های عمومی، دفتر نماینده ولی فقیه و صدا و سیمای مرکز کردستان در سنندج برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در گفت‌وگو با روابط عمومی با اعلام این خبر اظهار داشت: این مراسم با حضور مسئولان، علاقمندان و برگزیدگان روز چهارشنبه، 25 دی ماه سال جاری راس ساعت 10 صبح در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی امام خامنه ای در سنندج برگزار می شود.

محمد عبدالملکی با بیان اینکه در این مسابقه کتابخوانی 8 هزار و یکصد و 20 نفر شرکت کرده اند، گفت: از این تعداد 5 هزار و 943 نفر از استان و 2 هزار و 177 نفز نیز از خارج استان بوده اند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه در مراسم اختتامیه تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری 15 نفز از برگزیدگان با حضور مسئولان استان و متولیان برگزار مسابقه تقدیر می شوند.

عبدالملکی عنوان کرد: در این مسابقه کتاب‌خوانی ۵ اثر «دغدغه‌های فرهنگی»، «کار باید تشکیلاتی باشد»، «ژرفای نماز»، «مطلع عشق» و «بیانیه گام دوم انقلاب» از آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته) معرفی‌شده بود.

وی افزود: در ابتدا پیش‌بینی می‌شد که شرکت‌کنندگان در این مسابقه کتابخوانی فقط از داخل استان باشند اما خوشبختانه برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان‌ها نیز مواجه شد.

وی بابیان اینکه در مراسم اختتامیه این مسابقه کتاب‌خوانی از ۱۵ نفر از برندگان با اهدای لوح سپاس و همچنین هدایای نقدی تقدیر به عمل می‌آید، ادامه داد: به نفرات اول، ۵ میلیون ریال، نفرات دوم، ۳ میلیون ریال و نفرات سوم ، ۲ میلیون ریال اهدا می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: همچنین از سوی متولیان برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی مذکور، جوایز ارزنده‌ای به ‌قید قرعه به برخی دیگر شرکت‌کنندگان نیز اهدا می‌شود.

وی هدف از برگزاری این مسابقه کتاب‌خوانی را ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه عنوان کرد و افزود: آشنایی با آثار مقام معظم رهبری (دامت برکاته) به‌ویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی در برگزاری این مسابقه کتاب‌خوانی موردتوجه است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی با بهره‌مندی از منابع و آثار مهم و اثرگذار یکی از برنامه‌های مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌منظور ترویج فرهنگ مطالعه است، یادآور شد: همکاری و مشارکت نهادها و سازمان‌ها در برگزاری هر چه‌بهتر چنین برنامه‌های فرهنگی بسیار اثرگذار است.

بيشتر