صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود


1398/10/7 شنبه با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی سقز انجام شد؛ بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی سقز+تصاویر محسن بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی سقز از کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محسن بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه 5 دی ماه به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی سقز از کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی این شهرستان بازدید کرد.

سمیه ایزیار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: هم اکنون این شهرستان دارای ۵ باب کتابخانه عمومی نهادی در شهرهای سقز و صاحب و روستاهای سرا و میرده است.

وی عنوان کرد: همچنین در این شهرستان 11 باب کتابخانه عمومی مشارکتی در زندان مرکزی سنندج، تیپ 228 ارتش سقز، محله بهارستان و روستاهای کس نزان، خرده لوکی، ماهیده علیا، قپلانتو، ایرانخواه، یازیبلاغی، بغده کندی و قهرآباد سفلی فعال است.   

وی با اشاره به عضویت 4 هزار و  ۵۰۰  نفر از مردم بانه در کتابخانه های عمومی این شهرستان، عنوان کرد: در این کتابخانه ها بالغ بر 79 هزار جلد کتاب در دسترس عموم قرار دارد و علاقمندان می توانند با عضویت در این مراکز از خدمات آن ها بهره مند شوند.

ایزدیار از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه خبر داد و افزود: برگزاری برنامه هایی مانند نشست های کتاب خوان، نشست های جمع خوانی، قصه گویی برای کودکان، بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه و حضور کتابداران در مدارس سبب توجه مردم به این نهاد فرهنگی شده است.

محسن بیگلری، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه کشور، گفت: کتابخانه های عمومی نقش موثری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سرانه مطالعه بر عهده دارند.

وی زمینه سازی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص مطالعه را بسیار مهم دانست و افزود: مسئولان و نمایندگان مجلس وظیفه دارند در حد توان از این نهاد فرهنگی حمایت کنند.

بیگلری بیان کرد: ارتقای سرانه مطالعه امری ضروری و از نیازهای مهم کشور است و باید از نهادها و سازمان هایی که در این راستا گام بر می دارند، حمایت کرد.

وی از کتابخانه های عمومی سقز به عنوان یکی از بخش های فرهنگی فعال در این شهرستان نام برد و افزود: حمایت از این نهاد که با عملکرد مطلوب در حوزه فرهنگ اثرگذار است امری ضروری است.

بيشتر