صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/10/2 دوشنبه با حضور مسئولان در شهر شیراز؛ پوستر این چند کتاب با عنوان «محی الدین» رونمایی شد پوستر این چند کتاب «محی الدین» در ویژه برنامه ای به مناسبت دومین سالگرد وفات استاد اخلاق آیت الله حائری شیرازی، در شیراز رونمایی شد.

رونمایی از پوستر این چند کتاب در شیراز

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، آیین رونمایی از پوستر این چند کتاب با عنوان «محی الدین»، ۲۷ آذرماه با حضور سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان شاهچراغ(ع) و نماینده خبرگان رهبری فارس؛ سیداحمد احمدی زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس؛ روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حجت الاسلام محمدصادق مهرابی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس؛ حجت الاسلام و المسلمین یوسف سلمان زاده، رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس؛ خانواده آیت الله حائری شیرازی و مهمان و سخنران ویژه این برنامه حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان در سالن شهید دستغیب حرم مطهر احمد بن موسی (ع) برگزار شد.

معرفی آثار آیت الله حائری در تمامی کتابخانه ها عمومی کشور

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این نشست با بیان اینکه از رسالت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور ترویج فرهنگ کتابخوانی و معرفی آثار مفید است، گفت: در این راستا برنامه ها و طرح هایی همچون نورسیده ها برای ارسال تازه های نشر و معرفی آن، کتاب ماه و پوسترهای این چند کتاب اجرا شده است.

روح الله منوچهری با تصریح اینکه هدف از پوستر این چند کتاب اشاعه کتابخوانی هدفمند با بهره گیری از موضوعات جامعه و پرداختن به مناسبت های مختلف است، عنوان کرد: این طرح تاکنون در موضوع های متفاوت منتشر شده است اما نخستین باز است که به یک شخصیت می پردازد و برای این موضوع آیت الله محی الدین حائری شیرازی انتخاب شده است.

وی از انتشار این پوستر و کتاب های معرفی شده آیت الله حائری در سه هزار و پانصد کتابخانه عمومی کشور خبر داد و گفت: به صورت همزمان در تمامی کتابخانه های عمومی کشور برنامه هایی برای معرفی و ترویج این کتاب ها برگزار می شود تا شخصیت و آثار آیت الله حائری شیرازی هرچه بیشتر معرفی شود.

آیت الله حائری شیرازی در تبعیت و حمایت از انقلاب زبانزد بود

سید علی اصغر دستغیب، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدار با اشاره به خاطرات استاد اخلاق شیراز، گفت: یکی از عالمانی که از عمر خودش خیلی خوب برای سرای آخرت بهره گرفت، آیت الله حائری شیرازی بود. علم او، علم نافع بود و هم عوام و هم خواص جامعه از علم او بهره مند بودند و وی از پیشگامان مبارزه علیه طاغوت بود.

تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) ادامه داد: آیت الله حائری شیرازی، شخصیت بزرگواری بود. تنها به فکر انجام تکلیف بود. انسانی مقاوم و صابر و اثرگذار بود و تحول ایجاد می کرد.

وی اضافه کرد: همه باید متوجه این مطلب باشیم که چه کسانی نسبت به این جامعه، جوانان و نظام حق دارند و چه بهای سنگینی داده شده است که یادگار امام و شهدا بماند. امروز پرچم انقلاب به دست کسی است که یکی از افراد صالح جهان است.

 آیت الله دستغیب افزود: آنچه که از آیت الله حائری شیرازی زبانزد است، تبعیت و حمایت و وفاداری نسبت به امام و رهبری انقلاب بود. او از جمله کسانی است که از آغاز حامی و یاور رهبر فرزانه انقلاب بود.

کتاب های آیت الله حائری شیرازی باید نشر پیدا کنند

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان نیز در این نشست با اشاره به اینکه در کتاب های آیت الله حائری شیرازی، علاوه بر توضیح عالمانه می توان شمیم معنویت را بویید، عنوان کرد: من همیشه کتاب های ایشان را مثل رمان و دیگر کتاب های شیرین با ولع خوانده ام. اگر این کتاب ها به درستی معرفی شود، جوانان با آیت الله حائری، آشنا می شوند. اگر کسی می خواهد مطالعات دینی جذاب داشته باشد، به کتاب های آیت الله حائری شیرازی مراجعه کند.

 وی با اشاره به اینکه سخنان وی با مثال های عمیق به جان می نشست، اظهار داشت: حائری شیرازی فراتر از یک استاد معمولی حوزوی بود و حکمتی خاص از قلبش به زبانش جاری شده است. اگر کتاب های ایشان به خوبی برای نسل جوان معرفی شود، جوان ها کتاب های ایشان را دنبال خواهند کرد.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه تعلیم حکمت یکی از وظایف عالمان است، افزود: اگر کسی بخواهد تعلیم حکمت ببیند، خوب است به کتاب های وی مراجعه کند.

گفتنی است، در پایان با همراهی مسئولان دینی و سیاسی شهر شیراز از پوستر این چند کتاب، محی الدین رونمایی شد.

بيشتر