صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/10/1 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان خبر داد؛ برگزاری سلسله برنامه «دوشنبه های با کتاب» در کردستان مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان از برگزاری سلسله برنامه «دوشنبه های با کتاب» با دعوت از دوستداران به کتاب و کتابخوانی در استان خبر داد.

محمد عبدالملکی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس برنامه قرار است هر دوشنبه در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان برنامه های ویژه ای مانند نقد و بررسی کتاب، رونمایی  از کتاب و  نشست های کتاب خوانی برگزار شود.

وی ادامه داد: از نویسندگان، شاعران، پژوهشگران، دانشگاهیان، دانشجویان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دعوت به عمل می آید که در این ویژه برنامه که هر هفته در این نهاد فرهنگی برگزار خواهد شود حضور پیدا کنند.

عبدالملکی هدف از برگزاری این برنامه را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کمک به ارتقای سرانه مطالعه با بهره گیری از مشارکت و همفکری صاحبنظران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برشمرد.

وی با بیان اینکه نخستین برنامه از روز دوشنبه، 2 دی ماه آغاز می شود، افزود: در این برنامه کتاب «پس کوچه های سنندج» که به قلم مرحوم عباس کمندی نگاشته شده و به همت انتشارات کالج چاپ و منتشر شده است مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان عنوان کرد: در این نشست دکتر ارسطو گویلی؛ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان منتقد حضور پیدا می کند.

عبدالملکی با اشاره به اینکه دومین برنامه دوشنبه های با کتاب رونمایی از کتاب «تمثیل در شعر کردی» اثر بهروز خیریه است، بیان کرد: این نشست در روز 9 دی ماه برگزار می شود و در آن از کتاب مذکور رونمایی به عمل می آید.

وی سومین برنامه از سلسه برنامه دوشنبه های با کتاب را نقد و بررسی کتاب «مدارسی که یاد می گیرند» عنوان کرد و گفت: این کتاب توسط پیتر سنگه نگاشته شده و توسط هوشنگ امینی عزتی به فارسی ترجمه شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان اظهار داشت: کتاب مذکور در سال 2001 به عنوان کتاب برگزیده سال آمریکا معرفی شده و قرار است با حضور مجید شاه اویسی دکترای مدیریت کسب و کار و مدرس دانشگاه مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

عبدالملکی در پایان اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی آن ر ا دارد که پیشنهادات علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای برگزاری هر چه بهتر این نشست ها را مورد توجه قرار دهد.

 

بيشتر