صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/9/19 سه‌شنبه در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته؛ اعضای کتابخانه‌های عمومی کردستان ۱۵ درصد بیشتر شد مدیر کل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اشاره به اینکه ۴۹ هزار و ۸۱۹ نفر در کتابخانه‌های استان عضویت فعال دارند، گفت: تعداد اعضای این نهاد امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل رشد ۱۵درصدی دارد.

محمد عبدالملکی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: بیشترین تعداد عضویت در کتابخانه‌های عمومی این استان با چهار هزار و ۳۶۳ نفر متعلق به کتابخانه شهید مطهری سنندج است.

وی در رابطه با گروه سنی اعضای کتابخانه‌ها، اضافه کرد: گروه سنی ۱۴ تا ۲۰ سال و مقطع تحصیلی متوسطه بیشترین اعضای کتابخانه‌های را در استان کردستان تشکیل می‌دهند.

عبدالملکی با اشاره به اینکه کمبود فضای کتابخانه ای بزرگترین چالش این نهاد فرهنگی در کردستان است، بیان کرد: شاخص سرانه فضای کتابخانه ای در کردستان 3/1 متر مربع است که در مقایسه با میانگین کشوری پایین است.

وی یادآور شد: اجرای ۹۸۵ برنامه از جمله برگزاری جلسه‌های مطالعاتی، کارگاه‌های آموزشی، نقد و رونمایی کتاب، نشست کتاب‌خوان و همچنین جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله فعالیت‌های ترویجی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در یک سال گذشته بوده است.

عبدالملکی با بیان اینکه ۷۹۲ هزار ۸۰۲  جلد کتاب در مخزن کتابخانه‌های عمومی استان در دسترس عموم قرار دارد؛ گفت: بر اساس آمار به ازای هر دو نفر یک جلد کتاب در کتابخانه ها موجود است که باید افزایش پیدا کند.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی کردستان در پایان اضافه کرد: در حال حاضر 80 باب کتابخانه عمومی در استان وجود دارد که ۵۰ باب از آنها نهادی و ۳۰ باب مشارکتی است.

 

بيشتر