صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/7/29 دوشنبه تفاهم نامه همکاری فی مابین کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای کردستان منعقد شد تفاهم نامه همکاری فی مابین کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز کردستان با حضور مدیران کل این نهادها منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، این تفاهم نامه همکاری روز یکشنبه 28 مهر ماه سال جاری، فی مابین محمد عبدالملکی به نمایندگی کتابخانه های عمومی و جعفر عبدالملکی به نمایندگی صدا و سیمای مرکز کردستان به امضا رسید.

همکاری مشترک در تهیه و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی با موضوع کتاب و کتابخوانی، ترویج فرهنگ مطالعه مفید و ایجاد انگیزه و تقویت عادت به مطالعه در جامعه با تولید برنامه های متنوع از موضوعات مهم تفاهم نامه است.

بهره مندی از امکانات کتابخانه ای به منظور ساخت برنامه های فرهنگی توسط صدا و سیمای استان بر اساس قوانین و مقررات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و عضویت نیم بهای تهیه‌کنندگان، مجریان، گویندگان، گزارشگران، خبرنگاران، نویسندگان و پژوهشگران صداوسیما در کتابخانه‌های عمومی استان برخی از تعهدات کتابخانه های عمومی در تفاهم نامه مشترک با صدا و سیمای مرکز کردستان است.

آموزش تخصصی کتابداران کتابخانه های صداو سیما، امکان خرید کتاب از نویسندگان بومی شاغل در صدا و سیمای استان توسط اداره کل کتابخانه های عمومی، تامین نیازهای اطلاعاتی و مستندات آموزشی و ترویجی با موضوع کتاب در تهیه برنامه های تولیدی رادیو و تلویزیون صدا و سیما از دیگر تعهدات کتابخانه های عمومی است.

همچنین کتابخانه های عمومی در این تفاهم نامه متعهد شده است که زمینه را برای برگزاری نشست های تخصصی کتاب خوان، نقد و بررسی کتاب، مراسمات رونمایی از کتاب، مسابقات کتابخوانی با حضور نویسندگان و مولفان و  اقشار مختلف با همکاری صدا وسیما فراهم سازد.

در خصوص تعهدات صدا و سیمای کردستان در تفاهم نامه می توان به تهیه و تولید برنامه معرفی کتابخانه های عمومی استان ( نهادی و مشارکتی )، پوشش رسانه اي برنامه هاي ويژه حوزه کتابخوانی از قبیل افتتاح كتابخانه، جلسات انجمن کتابخانه های عمومی و نشست های كتاب خوان، پخش زیرنویس و برنامه های تبلیغی و ترویجی  با موضوع کتاب و کتابخانه در رادیو و تلویزیون اشاره کرد.

پخش تيزر و كليپ هاي توليد شده اداره کل کتابخانه های عمومی در صدا و سیما، حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یا کارشناسان این نهاد در برخی از برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بر اساس نیاز و اولویت‌های سازمان تولید برنامه های متنوع رادیو و تلویزیون با موضوع کتاب و کتابخوانی از دیگر تعهدات صدا و سیمای کردستان در تفاهم نامه منعقد شده با کتابخانه های عمومی است.

گفتنی است؛ مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضاء به مدت 3 سال شمسی وتمدید آن با توافق طرفین بلامانع است.

پایان/

 

بيشتر