صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه مدیریت کتابخانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
1398/3/29 چهارشنبه امروز؛ عضویت در کتابخانه های عمومی کردستان رایگان است بنا به دستور نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، امروز، 29 خرداد عضویت در کتابخانه های عمومی سراسر استان کردستان رایگان است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر در گفتگو با روابط عمومی اظهار کرد: علاقمندان به کتاب و کتابخوانی می توانند با با در دست داشتن مدارک لازم که شامل یک قطعه عکس و مدرک شناسایی است به کتابخانه متبوع خود مراجعه کنند و در این نهاد فرهنگی عضو شوند.

محمد عبدالملکی عنوان کرد: طرح عضویت رایگان به صورت استانی از برنامه های مهم نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای ترویج فرهنگ مراجعه به کتابخانه ها و ارتقای سرانه مطالعه است.

وی بیان کرد: بر این اساس در هر کدام از استان های کشور روزی مشخص و منحصر بفرد برای عضویت رایگان عموم در نظر گرفته شده که این روز در استان کردستان 29 خرداد است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: البته طرح مذکور در سطح شهرستانی نیز انجام می شود و هر کدام از شهرستان های استان نیز در تاریخ مشخصی می توانند عضویت رایگان داشته باشند.

عبدالملکی بیان کرد: بر این اساس عضویت در کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج روز 12 دی ماه، شهرستان سقز، 14 آبان، شهرستان قروه، 20 مهر، شهرستان بیجار، 28 مرداد، شهرستان مریوان، 27 شهریور، شهرستان کامیاران، 16 آذر، شهرستان سروآباد، 6 مهر، شهرستان دیواندره، 27 شهریور، شهرستان بانه، 13 آبان و شهرستان دهگلان نیز در تاریخ 26 مهر رایگان است.

وی افزود: در هر شهرستان نیز هر کتابخانه ای می تواند مطابق تاریخ مشخص شده از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی به صورت رایگان عضوگیری کنند.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اجرای طرح مذکور را ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: کتابخانه های عمومی از ارکان مهم در توسعه فرهنگی کشور هستند و توجه به این نهاد فرهنگی برای جامعه مفید خواهد بود.

عبدالملکی اضافه کرد: استان کردستان در حال حاضر دارای 50 باب کتابخانه عمومی نهادی با 48 هزار نفر عضو فعال است.

پایان/

بيشتر