1
رئیس اداره کتابخانه های عمومی سنندج؛ 11 هزار نفر در کتابخانه های عمومی سنندج عضویت دارند رئیس اداره کتابخانه های عمومی سنندج گفت: در حال حاضر بالغ بر 11 هزار نفر در کتابخانه های عمومی این شهرستان عضویت دارند و از خدمات این نهاد فرهنگی استفاده می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محمد بهرامی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج که با حضور فرماندار سنندج، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان، مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان و اعضای حقیقی و حقوقی در فرمانداری سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ارتقای سطح خدمات کمی و کیفی به اعضا از اهداف این نهاد فرهنگی است.

وی عنوان کرد: کتابخانه های عمومی فردوسی،  شهید مطهری و شهید برهان عالی به ترتیب بیشترین تعداد اعضای فعال را دارا هستند و کتابخانه های عمومی مستوره اردلان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج واقع است کمترین عضو را دارد.

بهرامی بیان کرد: شهرستان سنندج دارای 12 باب کتابخانه عمومی فعال است که از این تعداد 7 باب شهری و بقیه در روستاهای حسین آباد، آویهنگ، هشمیز، گلین و آرندان فعالیت قرار دارد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی سنندج با اشاره به اینکه هم اکنون بالغ بر 250 هزار جلد کتاب در در دسترس عمومی قرار دارد، افزود: بیشترین تعداد منابع در کتابخانه های عمومی شهید مطهری و کمترین مربوط به کتابخانه عمومی شهید مسلم جلالی زاده روستای گلین است.

 وی زیربنای کتابخانه های عمومی نهادی شهرستان سنندج 5 هزار و 550 متر مربع ذکر کرد و گفت: ان شالله با ساخت و راه اندازی کتابخانه های جدید این میزان ارتقا یابد.

بهرامی خواستار توجه بیشتر مسئولان به کتابخانه های عمومی شد و عنوان کرد: کتاب از ارکان مهم در توسعه فرهنگی است و رشد و توسعه مختص به جوامعی است که مطالعه در آن نهادینه شده باشد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی سنندج با بیان اینکه شهرداری ها باید هر ماه نیم درصد از درآمدهای مشخص شده را به حساب انجمن کتابخانه های عمومی واریز کنند، تصریح کرد: این امر قانون است و شهرداری ها باید بیش از پیش به این مهم توجه کنند.

 

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.