1
سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان خبر داد: بهره مندی از ظرفیت کتابخانه های عمومی استان به منظور ترویج فرهنگ سوادآموزی سرپرست معاونت سوادآموزی آموزش و پرورش کردستان گفت: به منظور ترویج فرهنگ سوادآموزی در بین سوادآموزان از ظرفیت نهاد کتابخانه های عمومی استان استفاده می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، صدیقه عبدالهی  در دیدار با مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک سازمان نهضت سوادآموزی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از ظرفیت کتابخانه های عمومی برای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه در بین سواد آموزان استان استفاده می شود.

عبداللهی هدف از اجرای این تفاهم نامه را کمک به ریشه کنی بی سوادی و تثبیت آموخته های نوسوادان، توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و فراهم نمودن بستر مناسب جهت شتاب بخشی به باسوادی و توانمندسازی سوادآموزان عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این نشست از آمادگی کامل این نهاد با حوزه سوادآموزی جهت آشنایی سوادآموزان با فرهنگ مطالعه و یادگیری و ریشه کنی بی سوادی و گسترش مهارت های اجتماعی جامعه خبر داد.

محمد عبدالملکی بیان کرد: برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با همکاری نهضت سوادآموزی می تواند نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه داشته باشد.

وی اضافه کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی دارد امکانات لازم را برای ترویج سوادآموزی در کتابخانه های عمومی سراسر استان کردستان فراهم کند.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.