1
مدیرکل کتابخانه های عمومی خبر داد: 20 هزار جلد کتاب کوردی و اهل سنت در کتابخانه های عمومی کردستان توزیع شد مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان از توزیع 20 هزار جلد کتاب کوردی و اهل سنت در کتابخانه ها خبر داد و گفت:این کتاب ها در دو ماه گذشه به تمام کتابخانه های عمومی و مشارکتی ارسال شده و هم اکنون در دسترس علاقمندان قرار دارد.

محمد عبدالملکی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار کرد: بر این اساس 242 عنوان کتاب کوردی و اهل سنت در 20 هزار نسخه در کتابخانه های عمومی نهادی و مشارکتی استان توزیع شده است و اعضا می توانند از این منابع بهره مند شوند.

وی ادامه داد: از تعداد 242 عنوان منابع ذکر شده 36 عنوان کوردی و بقیه ویژه اهل سنت است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همکاری انتشاراتی های استان تهیه و به کتابخانه عمومی ارسال شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان توجه به علایق مخاطبان را در ارتقای شاخص مطالعه بسیار مهم برشمرد و گفت: این مهم از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و ارسال این تعداد کتاب به کتابخانه های عمومی کردستان نیز در این راستا صورت گرفته است.

عبدالملکی بیان کرد: توزیع کتاب در کتابخانه های عمومی متناسب با شرایط زبانی و عقیدتی در هر منطقه در جلب توجه مخاطبان به کتابخانه های عمومی بسیار اثرگذار است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این تعداد کتاب، در سه سال گذشته نیز بالغ بر 20 هزار جلد کتاب کوردی و اهل سنت نیز به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان و با تائید نهاد از ناشران و نویسندگان بومی خریداری شده و هم اکنون در کتابخانه ها موجود است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در ادامه با اشاره به طرح اهدای کتاب، اهدای اندیشه در کتابخانه های عمومی، گفت: بر این اساس مردم می توانند با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی به ارتقای سطح آگاهی و شاخص سرانه مطالعه در کشور کمک کنند.

عبدالملکی عنوان کرد: علاقمندان می توانند کتاب و یا کتابخانه های شخصی خود را به منظور استفاده عمومی به کتابخانه های عمومی اهدا کنند و این امر بسیار پسنیده و برای جامعه مفید است.

 وی اضافه کرد: هم اکنون 650 هزار عنوان کتاب در 50 باب کتابخانه عمومی نهادی استان کردستان موجود است و افراد می توانند با عضویت در کتابخانه ها از این منابع بهره مند شوند.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.