اخبار
1

2

3
1395/10/25 شنبه نشست کتاب خوان ویژه نویسندگان در کتابخانه روستای سرا برگزار شد نشست کتاب خوان ویژه نویسندگان در کتابخانه عمومی شهید رجایی روستای سرا در شهرستان سقز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، در این نشست که با همکاری کانون هنری حکمت سرا و با استقبال علاقمندان برگزار شد شش نویسنده به ارائه و معرفی کتاب پرداختند.

در ابتدای نشست، کتاب «حماسه های قوم کرد» توسط حیدر لطفی نیا برای حاضران معرفی شد که این کتاب شامل مجموعه ای از داستان های شفاهی و مکتوب حماسی و پهلوانی مردم کرد است .

 « زارا عشق چوپان» نوشته محمد قاضی دومین کتابی بود که در این نشست توسط خالد عبداللهی معرفی شد؛ این کتاب درباره عشق صادقانه چوپانی به نام قادر به دختری به نام زارا  است که بیماری جذام دارد.

کتاب مذکور علاوه بربیان رابطه ی زیبای این دو نفر، وضعیت بیماران جذامی را به تصویر می کشد که زندگی بسیار سخت ومشقت باری دارند  .

رحمان جوان از نویسندگان حاضر در نشست نیر کتاب «فرهنگ جوان» را معرفی کرد که این کتاب ترجمه  قسمتی از کتاب فرهنگ بزرگ معین است که به کردی بازگردانده شده است.

«ده سی گول، ده سی نیرگز» چهارمین کتاب معرفی شده در این نشست کتاب خوان در روستای سرا بود که توسط  لقمان نادر پور انجام شد.  این کتاب که حاصل کار گروهی چهار نویسنده است داستان های زیبای فولکلوریک منطقه سقز را در یک جلد روایت کرده است.

کامیل شریف پور که از شاعران و مترجمان شناخته شده شهرستان سقز است نیز در این جلسه دو دفتر شعر از آثار خود را بری حاضران ارائه کرد که با استقبال مواجه شد.

آخرین کتاب معرفی شده در نشست کتاب خوان «ده نگدانه و ه» نام داشت که توسط بریا کاکه سوری معرفی شد؛ این کتاب که شامل سه کتاب پیشین نویسنده با عناوین سیاسووت، تابوونتی ته مه ن و سه فه رنامه دوزخ است شامل  داستان های زیبای کردی را به تصویر می کشد.

در پایان کتابخانه عمومی شهید رجایی روستای سرا از ارائه دهندگان و معرفی کنندگان کتاب با اهدای لوحی تقدیر کرد.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.