1
1397/7/10 سه‌شنبه فرماندار سروآباد: لزوم ارتقای شاخص دسترسی روستاییان به کتابخانه های عمومی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بر لزوم ارتقای شاخص دسترسی روستاییان به کتابخانه های عمومی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ کوهسار دادور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: ایجاد عدالت در خدمت رسانی به مردم امری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه بخش بسیار زیادی از جمعیت شهرستان سروآباد ساکن روستاها هستند، افزود: متولیان امر باید با اجرای طرح های اثرگذار و کاربردی با همکاری مسئولان و مردم زمینه ایجاد کتابخانه در روستاها را فراهم سازند.

دادور عنوان کرد: خوشبختانه اجرای طرح هایی مانند ایجاد کتابخانه های مشارکتی و همچنین ساختمان هایی با واگذاری حق انتفاع به نهاد کتابخانه های عمومی می تواند تا حدودی این مشکلات را تسهیل کند.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کتابخانه را از ارکان مهم در توسعه بیان کرد و گفت: کتاب چراغ راه دانایی و آگاهی بخش است و می تواند جوامع را به سمت و سوی سعادت رهنمون کند.

وی تصریح کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی می توانند با همکاری با کتابخانه های عمومی زمینه ساز ارتقای شاخص های مطالعه و توسعه فرهنگی هر چه بیشتر در روستاها شوند.

دادور با اشاره به نقش مهم کتاب در جامعه عنوان کرد: اصولا در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته سرانه مطالعه بالاست و این امر خود نشان دهنده تاثیر کتاب بر پیشرفت جوامع است.

وی تبلیغ و اطلاع رسانی در راستای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: باید از تمامی ظرفیت ها برای ترویج این فرهنگ حسنه استفاده شود.

 امام جمعه شهر اورامان نیز در این جلسه اظهار داشت: کتاب در دین مبین اسلام و همچنین در احادیث و روایات بسیار مورد تاکید قرار گرفته و ترویج علم آموزی بسیار مهم و سازنده است.

 ماموستا علی مقدم عنوان کرد: توجه به نیازهای مخاطبان در کتابخانه های عمومی امری بسیار مهم در راستای توجه بیشتر به این نهاد فرهنگی است و می تواند سرانه مطالعه را در جامعه به شدت ارتقا دهد.

وی گفت: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و همچنین ارتباط کتابخانه های عمومی با سایر نهادها و ارگان ها می تواند زمینه ساز معرفی بیشتر این نهاد فرهنگی و در نتیجه پیشبرد بهتر اهداف است.

گفتنی است شهرستان سروآباد دارای 3 باب کتابخانه عمومی نهادی در شهرهای سروآباد، اورامان و روستای بیساران است که در مجموع 2 هزار نفر این کتابخانه ها عضویت دارند.

پایان/

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.