1397/6/24 شنبه فرماندار سنندج: شهرداری سنندج هر چه زودتر نسبت به پرداخت نیم درصد به کتابخانه های عمومی اقدام کند فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج از بی توجهی شهرداری در پرداخت نیم درصد انتقاد کرد و گفت: شهرداری باید هر چه زودتر بدهی های خود را به حساب انجمن کتابخانه های عمومی واریز کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، ابراهیم زارعی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی که در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با حضور برخی اعضای حقوق و حقیقی برگزار شد اظهار کرد: بی توجهی شهرداری به کتابخانه های عمومی بی توجهی به مقوله فرهنگ است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری سنندج باید پیشتاز در پرداخت نیم درصد به حساب انجمن کتابخانه های عمومی باشد افزود: متاسفانه شهرداری ها توجه نمی کنند که این امر قانون است و همه باید موظف به رعایت قوانین مصوب کشور باشند.

زارعی مقوله فرهنگ را زیربنای تمامی بخش ها عنوان کرد و افزود: متاسفانه ریشه بسیاری از مشکلات کشور در بی توجهی به مباحث فرهنگی است و در صورتی که به این امر توجه نشود در بخش های دیگر نیز کاری از پیش نخواهیم برد.

فرماندار سنندج با گلایه از عدم حضور شهردار در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی اظهار داشت: کردستان یک استان فرهنگی است و مسئولان باید با توجه به این مهم بسترهای لازم را برای توسعه استان در بخش های دیگر فراهم کنند.

وی گفت: شهرداری سنندج در سال جاری یک ریال به حساب انجمن کتابخانه های عمومی واریز نکرده است این در حالی است که در سال های گذشته نیز در این زمینه کم کاری وجود داشته و این نهاد به کتابخانه ها بدهکار است.

زارعی با اشاره به اینکه شهرداری سنندج از سال 83 تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان بدهی دارد، عنوان کرد: شهرداری سنندج از سال گذشته بالغ بر 340 میلیون تومان و در سال جاری تاکنون 200 میلیون تومان به کتابخانه ها بدهکار است.

وی گفت: شهرداری ها باید توجه داشته باشند که در صورت عدم پرداخت نیم درصد مبلغ مقرر بنا بر اعلام نهاد کتابخانه ها توسط  خزانه داری کل کشور از سرجمع اعتبارات مربوط به درآمد شهرداری مربوطه برداشت می شود و این به نفع استان نیست.

فرماندار سنندج در ادامه بر لزوم توجه به ارتقای منابع بومی در کتابخانه ها تاکید کرد و گفت: کمک به تقویت زبان کوردی کمک به تقویت زبان ملی است و باید متولیان امر به این مهم توجه کنند.

زارعی در پایان از کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از ارکان مهم حوزه فرهنگ نام برد و اضافه کرد: تمامی مسئولان وظیفه دارند در این راستا از کتابخانه های عمومی حمایت کنند.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.