1
1397/12/15 چهارشنبه کارگاه آموزشی نمازشناسی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان برگزار شد به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ کارگاه آموزشی نمازشناسی در این نهاد فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، این کارگاه آموزشی یک روزه که با حضور مدیرکل، رئیس ستاد اقامه نماز استان و رابطین نماز کتابخانه های عمومی برگزار شد حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی به بیان مطالبی خود در زمینه نماز و شیوه های ترویج این فریضه مهم پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی؛ مدرس این کارگاه آموزشی در این برنامه مطالبی را در خصوص ضرورت، جایگاه و فلسفه نماز، نماز شناسی و طرق دعوت به نماز از دیدگاه قرآن و بزرگان دین بیان کرد.

وی ضمن تشریح فواید و فلسفه نماز در خصوص نحوه  بهره مندی از آثار و برکات و فضیلت این امر الهی، آثار و مصادیق نماز، آثار نماز اول وقت، شیوه های آموزش غیر مستقیم نماز، عوامل بیرونی نماز گریزی و آثار نماز جماعت  مطالبی ارائه داد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان کردستان نیز در این کارگاه آموزشی عنوان کرد: همه موظفیم در اقامه نماز جماعت اول وقت که ما را از فحشاء و منکرات دور می کند تلاش کنیم.

اکبر عظیمی بر ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و افزود: دعوت به نماز نباید بصورت اجباری صورت گیرد،بلکه روش های مختلف از جمله برگزاری مسابقات حفظ آیات  نمازی، برگزاری مسابقات نقاشی و کتابخوانی با موضوع نماز و الگوسازی می تواند موجب تشویق اقشار مختلف جامعه به سمت نماز شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در برنامه گفت: نماز از مهم ترین معروفات است و همه ما آن را به عنوان یک اصل قبول داریم و باید در ادای سر وقت این فریضه الهی کوشا باشیم.

محمد عبدالملکی بیان کرد: ترویج فرهنگ اقامه نماز از وظایف همگان است و با انجام این فریضه واجب الهی بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه رفع می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون در کتابخانه های عمومی سراسر استان نماز خانه دایر است و کارکنان و همچنین اعضاء می توانند از این مکان برای انجام فریضه نماز و سایر برنامه های معنوی استفاده کنند.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی استان کردستان فعال در حوزه نماز تقدیر شد.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.