1
با حضور اعضا حقیق و حقوقی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی دزج برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی دزج با حضور اعضا حقیق و حقوقی در بخشداری این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ جلسه انجمن بخش چهاردولی با حضور بخشدار و رئیس محترم انجمن کتابخانه عمومی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه واعضای حقیقی وحقوقی انجمن برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه بیان داشت: کتابخانه های عمومی نقش ارزنده ای در هدایت و روشنفکری جامعه ایفا می کند و ترویج فرهنگ کتابخوانی تنها وظیفه یک نهاد نیست.

جواد عباسی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص لزوم مشارکت همه دستگاه ها در ترویج فرهنگ کتاب خوانی، عنوان کر د: این امر سبب توسعه فرهنگی کشور می شود.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت موجود کتابخانه عمومی شهر دزج بیان کرد: توسعه کتابخانه به ویژه در روستاها از اهداف و اولویت های کتابخانه های عمومی شهرستان قروه است.

عباسی تصریح کرد: روستاها باید از نظر فرهنگی رشد وتوسعه پیدا کنند و در این راستا تمامی اعضای انجمن می توانند در ایجاد کتابخانه های عمومی در روستاهای واجد شرایط ما را یاری دهند.

عباسی در خصوص لزوم پرداخت نیم درصد از سوی شهرداریها، گفت: شهرداری شهر دزج باید همکاری بیشتری در این خصوص با کتابخانه ها های عمومی داشته باشد و به ما در توسعه فعالیت های کتابخوانی کمک کند.

بخشدار ورئیس محترم  انجمن کتابخانه های عمومی بخش چهاردولی نیز در این جلسه بیان داشت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید از دوران کودکی و نوجوانی نهادینه شود.

چنگیز اردلان با بیان اینکه برای ایجاد کتابخانه روستای ومشارکتی مشکلی وجود ندارد، افزود: تلاش می کنیم با همکاری دهیاران وخیرین محلی اقداماتی اساسی در این زمینه انجام شود.

گفتنی است در این جلسه شهردار دزج قول مساعد داد که تمام مطالبات نیم درصد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های در سال 96 واریز شود.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.