1
1397/5/22 دوشنبه سرپرست فرمانداری سقز: راه اندازی کتابخانه در 4 بخش شهرستان سقز از اولویت های انجمن کتابخانه های عمومی است سرپرست فرمانداری سقز گفت: راه اندازی کتابخانه در 4 بخش شهرستان سقز از اولویت های برنامه های انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان کردستان، کامیل کریمیان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان و اعضای حقوقی و حقیقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری سقز برگزار شد، اظهار داشت: با راه اندازی کتابخانه در تمام بخش ها، شاخص دسترسی به کتابخانه در سطح شهرستان ارتقا می یابد.

وی ادامه داد: بر این اساس تاکنون اقدامات اساسی در شهرستان برای راه اندازی  کتابخانه مشارکتی در روستاهای "بسطام"، "گلتپه"  و قهرآباد علیا" سقز صورت گرفته است و تلاش برای راه اندازی کتابخانه نهادی در "ایرانخواه" هم پیگیری می شود.

کریمیان عنوان کرد: در حال حاضر شهرستان سقز دارای 14 باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد 5باب نهادی و 9 باب مشارکتی است که با در صورت راه اندازی 4 باب کتابخانه دیگر این تعداد به 18 باب می رسد.

وی با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگ کتابخوانی، تصریح کرد: ایجاد فضاهای فیزیکی، تلاش برای راه اندازی کتابخانه در محله ها و روستاهای فاقد کتابخانه باید به جد پیگیر شود.

سرپرست فرمانداری سقز بر لزوم حمایت از کتابخانه های عمومی تاکید و عنوان کرد: شهرداری سقز باید در راستای پرداخت نیم درصد درآمد به حساب نهاد کتابخانه های عمومی اهتمام لازم داشته باشد.

وی در پایان سخنان خود از تلاش اعضای حقیقی و حقوقی انجمن کتابخانه های عمومی برای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی تقدیر و تشکر کرد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز نیز در این جلسه خواستار حمایت بیشتر مسئولان از این نهاد فرهنگی شد و افزود: این حمایت ها در نهایت به نفع توسعه فرهنگی شهرستان است.

سمیه ایزدیار گفت:در حاضر 14 باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی شهرستان سقز دارای 4 هزار عضو فعال است و تلاش می کنیم با اجرای برنامه های کاربردی این تعداد افزایش یابد.

وی بیان کرد: همچنین هم اکنون بالغ بر 77 هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی نهادی شهرستان سقز در  دسترس علاقمندان قرار دارد.

ایزدیار با اشاره به اینکه شاخص زیربنای کتابخانه های عمومی شهرستان مناسبت نیست، اضافه کرد: هم اکنون زیربنای کتابخانه های عمومی شهرستان سقز 2 هزار 210 متر مربع است که مناسب و برازنده شهرستان نیست.

گفتنی است در پایان این جلسه از شهردار سقز به عنوان حامی کتابخانه های عمومی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.