1
1397/7/10 سه‌شنبه مدیرکل: واگذاری حق انتفاع ساختمان های قابل استفاده از راهکارهای مهم در ایجاد کتابخانه های روستایی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: واگذاری حق انتفاع ساختمان های قابل استفاده مورد تائید یکی از راهکاری بسیار مهم در ایجاد کتابخانه های روستایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخالنه های عمومی استان کردستان؛ محمد عبدالملکی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروآباد که به ریاست فرماندار و با حضور  اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد اظهار داشت: اجرای این طرح با همکاری دهیاران، شوراهای اسلامی ، خیرین و همچنین مردم روستا امکان پذیر است.

وی ادامه داد: بر این اساس متولیان روستا می توانند با شناسایی ساختمان های قابل استفاده منطبق با شرایط مورد نظر نهاد کتابخانه های عمومی درخواست خود را ارائه دهند تا پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم زمینه راه اندازی کتابخانه فراهم شود.

عبدالملکی عنوان کرد: در صورت تائید نهاد کتابخانه های عمومی و همکاری روستاییان حق انتفاع ساختمان مورد نظر به مدت 10 سال به کتابخانه های عمومی واگذاری می شود و امکانات و منابع آن توسط این نهاد فرهنگی تامین می شود.

وی اجرای طرح مذکور را از زمینه ساز اشتغال عنوان کرد: با اجرای این طرح زمینه استخدام کتابدار بومی پس از طی مراحل گزینشی در نهاد کتابخانه های عمومی کشور فراهم می شود این امر نیز نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در بخش دیگری از سخنان به حمایت از نویسندگان و مولفان بومی اشاره کرد و گفت: این امر از اولویت های اداره کل کتابخانه های عمومی است و  از مسئولان درخواست می شود این نهاد فرهنگی را در این راستا حمایت کنند.

وی گفت: بر این اساس تاکنون طی دو سال گذشته بالغ بر 15 هزار جلد کتاب از نویسندگان بومی خریداری شده و در کتابخانه های عمومی سطح استان توزیع شده است.

عبدالملکی از توزیع کتاب های جدید ویزه اهل سنت در کتابخانه های عمومی خبر داد و گفت: بر این اساس تا دو ماه آینده چندین عنوان کتاب به موضوع اهل سنت در کتابخانه های عمومی توزیع و در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: روند خریداری و توزیع کتاب های کوردی و اهل سنت در کتابخانه های عمومی ادامه دار است و تلاش می کنیم این بخش ها متناسب با نیازهای عمومی مردم در استان به خوبی تقویت شود.

وی با تقدیر از حمایت شهرداری اوامان از کتابخانه عمومی این شهر بیان کرد: واریز نیم درصد توسط شهرداری به حساب انجمن کتابخانه های عمومی  امری قانونی است که سایر شهرداری ها در استان نیز باید بیش از پیش به آن توجه کنند.

عبدالملکی در پایان خواستار حمایت بیشتر از مسئولان از کتابخانه های عمومی شد، اضافه کرد: حمایت در کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از متولیان کتاب و کتاب خوانی حمایت از توسعه فرهنگی استان است.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.