1
با حضور فرماندار و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مدرس قروه افتتاح شد بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مدرس قروه با حضور فرماندار و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه در مراسم افتتاح بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مدرس اظهار داشت: این بخش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد نشاط برای کودکان بازسازی و آغاز به کار می کند.

جواد عباسی عنوان کرد برای بازسازی این بخش مبلغ 90 میلیون ریال از منابع داخلی کتابخانه و همچنین نیم درصد واریزی شهرداری‌ها هزینه شده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه بخش کودک کتابخانه شهید مدرس قروه به همت کتابدار فعال آن رونق بسیار خوبی گرفته و برگزاری برنامه های متنوع، خانواده ها را به این بخش جذب کرده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه گفت: کتابدار بخش کودک کتابخانه مذکور در سال جاری موفق شد عنوان نخست کتابدار بخش کودک را در کشور کسب کرد که این امر افتخاری برای شهرستان و استان بوده است.

عباسی تصریح کرد: وجود کتاب در رده های سنی مختلف ویژه کودکان، وسایل بازی فکری متناسب به همراه برگزاری برنامه های ویژه کتاب خوانی و جذابیت بصری محیطی جلوه ویژه ای به این بخش داده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۷۴ نفر در کتابخانه های عمومی شهرستان قروه عضویت دارند، افزود:  از این تعداد هزار و ۹۸۶ نفر آن را کودکان تشکیل می‌دهند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه همچنین با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۲۵ هزار و ۳۳۴ نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان در دسترس اعضء قرار دارد، گفت:  از این تعداد ۳ هزار و ۶۰۰ نسخه مختص به بخش کودکان است.

وی بیان داشت: در سه ماهه سه ماهه گذشته ۸ هزار و ۸۹۷ کتاب توسط اعضای کتابخانه های عمومی قروه به امانت برده شده،  که سهم اعضاء کودک هزار و ۹۷۶ کتاب بوده است.

عباسی در ادامه از انتشار دو جلد کتاب با عناوین «خلاقیت و نوآوری کتابداران در پیشرفت کتابخانه های عمومی» و «کتابخانه های عمومی و توسعه فرهنگ کتابخوانی» به همت زیبا عبدالملکی و حامد عبدالملکی از کتابداران کتابخانه عمومی شهید مدرس قروه خبر داد و اضافه کرد: این موضوعات متناست با اولویت های پژوهشی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و آستان قدس رضوی بوده است.

فرماندار شهرستان قروه نیز در مراسم افتتاح بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مدرس با بیان اینکه کتاب در تقویت خلاقیت کودکان نقش مؤثری دارد، اظهار کرد: راه اندازی بخش کودک در کتابخانه های عمومی در ارتقای فرهنگ کتابخوانی بسیار موثر است.

موحد امان اللهی گفت: نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در دوران کودکی امری بسیار مفید برای جامعه است و به توسعه فرهنگی منجر می شود.

وی عنوان کرد: این بخش در تقویت نشاط کودکان و خلاقیت آنان از نظر کمی و کیفی اثرگذار است و راه اندازی آن می تواند خبر خوبی برای کودکان شهرستان در آستانه عید نوروز باشد.

امان اللهی در پایان از آغاز به کار پروژه ساخت کتابخانه عمومی شماره ۳ قروه خبر داد و اضافه کرد: امید می‌رود در سال آینده با افتتاح این کتابخانه روح تازه ای در مجموعه کتابخانه های شهرستان دمیده شود.

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.