1
1398/1/24 شنبه فراخوان مشارکت در امدادرسانی فرهنگی به مناطق سیل زده؛ اجرای طرح «بهار مهربانی» در کتابخانه های عمومی استان کردستان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی به منظور امدادرسانی به کودکان سیل‌زده، اقدام به اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی در قالب پویش «بهار مهربانی» کرده است.

محمد عبدالملکی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار داشت: اگرچه بروز حادثه سیل در مناطقی از کشور، نوروز امسال را برای هموطنان ما با تلخکامی و افسوس همراه کرد، اما مردم ایران همواره نشان داده‌ند شریک این غم و اندوه هستند و با بهار همدلی، شادی را به دل‌های غم‌دیده این عزیزان باز خواهد گرداند.

وی عنوان کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان همزمان با سراسر کشور به منظور تسلّی دل غم‌دیدگان، کمک به کودکان آسیب دیده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در میان هیاهوی آواربرداری و امداد رسانی، اقدام به راه‌اندازی پویش «بهار مهربانی» در قالب اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی برای آسیب‌دیدگان این مناطق، کرده است.

عبدالملکی با اشاره به اینکه طرح «بهار مهربانی» در تمام کتابخانه های عمومی استان کردستان اجرا می شود؛ تصریح کرد: در این راستا مردم خیر و نوع دوست استان کردستان در صورت تمایل می‌توانند کتاب‌ها و اسباب بازی‌های اهدایی قابل استفاده(در حد نو) خود را به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود تحویل دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان بیان کرد: کتاب‌ها و اسباب بازی‌های اهدایی دریافتی پس از تایید کارشناس منابع استان، از طریق ستاد آن استان تجمیع، آماده سازی و به ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام و مازندران ارسال خواهد شد.

عبدالملکی اضافه کرد: مردم نوع دوست استان کردستان همواره پیشتاز کمک و یاری رسانی به مردم آسیب دیده از بلایای مختلف در کشور بوده اند و بدون شک در اجرای این طرح نیز کتابخانه های عمومی را همراهی می کنند.

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.