1
1397/5/22 دوشنبه مدیرکل: حمایت از نویسندگان و ناشران بومی از اولویت های کتابخانه های عمومی کردستان است مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: حمایت از نویسندگان و ناسران بومی از اولویت های کتابخانه های عمومی استان است و تاکنون نیز اقدامات خوبی در این راستا صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محمد عبدالملکی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز که با حضور فرماندار این شهرستان و اعضای حقوقی و حقیقی انجمن برگزار شد، اظهار داشت: این رویکرد تاکنون  روند خوبی داشته و در آینده نیز ادامه پیدا می کند.

وی عنوان کرد: در دو سال گذشته بالغ بر 15 هزار جلد کتاب از ناشران و نویسندگان بومی استان کردستان خریداری شده و در کتابخانه های عمومی استان کردستان در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: حمایت از نویسندگان و ناشران بومی به ارتقای شاخص های فرهنگی در استان منجر می شود در ضمن علاوه بر افزایش منابع موجود در کتابخانه ها، به ایجاد انگیزه در مولفان و ناشران به منظور تالیف و انتشار آثار بیشتر کمک می کند.

عبدالملکی در بخش دیگری از سخنان خود ارتقای شاخص دسترسی مردم به کتابخانه از طریق ایجاد فضاهای فیزیکی را بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: یکی از برنامه های اولویت دار و مهم این نهاد راه اندازی کتابخانه در جاهایی است که به کتابخانه دسترسی ندارند.

 وی خواستار حمایت مسئولان و خیرین و مردم از کتابخانه های عمومی شد و افزود: در راستای توسعه کتابخانه های عمومی و ارتقای شاخص دسترسی مردم در شهرها و روستاهای استان به کتاب باید از کتابخانه های عمومی حمایت شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اشاره به اینکه پرداخت نیم درصد از سوی شهرداری ها یک قانون است، گفت: شهرداری ها باید بدانند که پرداخت نیم درصد درآمد به حساب نهاد کتابخانه ها یک قانون است و در واقع هر شهرداری که دلسوز شهرش باشد خودش پیگیر و پیشقدم شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه مسئولان در شهرستان سقز توجه ویژه ای به کتابخانه های عمومی دارند و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

 

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.