1
رئیس اداره کتابخانه های عمومی خبر داد؛ اجرای طرح «کتابدار سیار» در شهرستان بیجار رئیس اداره کتابخانه های عمومی بیجار از اجرای طرح «کتابدار سیار» در این شهرستان خبر داد.

بهمن رستم زاده در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح با همکاری کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش شهرستان اجرا می شود.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح کتابداران کتابخانه های  عمومی بیجار به مدارس مراجعه می کنند و در مراسم صبحگاهی مدارس و همچنین در کلاس های درس به تشریح و تبیین فعالیت های کتابخانه های عمومی برای دانش آموزان می پردازند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار عنوان کرد: عضوگیری از علاقمندان برای حضور در کتابخانه های عمومی و استفاده از خدمات این نهاد فرهنگی بخش دیگری از اجرای طرح «کتابدار سیار» است.

رستم زاده افزود: در اجرای طرح مذکور 56 مدرسه در مقاطع مختلف با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان شناسایی شده اند و کتابداران بر اساس برنامه در این مدارس حضور پیدا می کنند.

وی گفت: در اجرای طرح کتابدار سایر، کتابداران 2 کتابخانه عمومی شهید نجات اللهی و لطف اللهی مشارکت دارند و در هر هفته 6 باب مدرسه را پوشش می دهند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بیجار بیان کرد: این نهاد با همکاری اداره آموزش و پرورش به برگزاری برنامه های مشترک از جمله طرح کتابدار سیار، نشست کتاب خوان، قصه گویی، انشاء نویسی و نقاشی توجه ویژه ای دارند.

رستم زاده اضافه کرد: طرح کتابدار سیار بعد از پایان سال تحصیلی مدارس در ادارات، موسسات و نهادهای غیر دولتی بیجار ، فعالیت های خود را ادامه خواهد داد.

گفتنی است شهرستان بیجار در حال حاضر دارای 6 باب کتابخانه عمومی نهادی 2 باب مشارکتی با نزدیک 3 هزار و 500 عضو فعال است.

پایان/

بيشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.