صفحه اصلي
آدرس
اخبار
اخبار
اخبار
ارتباط با مدیرکل
انجمن خیرین کتابخانه ساز کردستان
اوقات شرعي
بازديدها
برنامه ها
تصوير ها
جستجو
زمان
سامانه ها
فراخوان نشست کتابخوان
کلام امام(ره)
کلام رهبری
گزارش تصویری
لینک های مفید
مسابقه کتابخوانی آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته)
وب سايت ها
ورود
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گامی مهم در ترویج فرهنگ مطالعه است حجت الاسلام احمد حاتمیان، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گامی مهم در ترویج فرهنگ مطالعه است که باید مورد به خوبی مورد توجه قرار گیرد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با حجت الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار حجت الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به نقش مهم جشنواره رضوی در جلب توجه عموم به مقوله کتاب، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره حرکتی مهم در ترویج فرهنگ مطالعه است.
وی با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در تعالی و رشد بالندگی جامعه دارد، افزود: این مهم باید در فرهنگ اجتماعی ما بیش از پیش پررنگ شود و به عنوان یکی نیاز مهم همواره مورد توجه باشد.
حجت الاسلام حاتمیان عنوان کرد: برگزاری جشنواره هایی مانند رضوی که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی صورت می گیرد علاوه بر ارتقای شاخص های مطالعه جامعه را به سمت و سوی سعادت می برد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان بر لزوم بهره گیری از تمامی ظرفیت ها برای برگزاری هر چه بیشتر جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید کرد و افزود: این امر در گرو همکاری موثر و مفید دستگاه های فعال در حوزه فرهنگ است.
محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار خواستار همکاری دستگاه های فرهنگی در برگزاری بهتر جشنواره کتابخوانی رضوی شد و گفت: با توجه به وضعیت موجود استقبال از این جشنواره خوب بوده است و انتظار می رود در هفته های آتی تنیز بهتر شود.
وی عنوان کرد: در دوره های قبلی جشنواره به دو صورت مکتوب و الکترونیکی برگزار می شد اما در این دوره به توجه به شیوع بیماری کرونا و در راستای حفظ سلامت عمومی جامعه امکان حضور در جشنواره تنها از طریق الکترونیکی و مجازی فراهم است.
  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی 12 عنوان کتاب در سه رده سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال در حال برگزاری است و مهلت شرکت در جشنواره تا ۹ خردادماه سال ۹۹ است.
وی کتاب‌های «گنبد خورشید»، «زندگی حضرت معصومه(س)» و «ده قصه از امام هادی(ع) برای بچه‌ها» را ویژه رده سنی کودک عنوان و اضافه کرد: در رده سنی نوجوان کتاب های «ستاره من»، «نشانه‌ها» و «مژده گل» و در رده سنی جوان و بزرگسال نیز آثاری تحت عنوان «امام رضا(ع): تاریخ و سیره»، «امام رضا(ع) و ایران»، «بر مدار آفتاب»، «شاهچراغ(ع)»، «خورشید رهنمای» و «حکمت‌های نقوی» معرفی شده است.
علاقمندان می‌توانند با مطالعه منابع معرفی شده، به صورت فردی، گروهی یا خانوادگی به شیوه الکترونیکی در جشنواره شرکت کرده و به سایت سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی«www.samakpl.ir» و یا سایت جشنواره به نشانی «www.razavi.iranpl.ir» مراجعه کنند.
مخدومی در پایان بر لزوم انعقاد تفاهم نامه ای میان کتابخانه های عمومی و تبلیغات اسلامی به عنوان دو دستگاه فرهنگی تاکید کرد و افزود: این تفاهم نامه باید متناسب با توانمندی ها و ظرفیت های دو طرف و در راستای خدمتگزاری بیشتر به مردم باشد.
پایان/
 
بيشتر